Ukázalo se, že jsem celý život nesprávně strouhala sýr. Sestra mě tomu naučila

Někdy se snažíte jemně nastrouhat měkký sýr a on stále se drží na struhadle. Mimochodem, to platí nejen pro sýr, ale i vařenou zeleninu, například brambory.

Zdroj: lifter.com.ua

Většina potravin, jako jsou ořechy, zelenina a podobně, může být rozdrcena mixérem. Ale tímto způsobem můžete nakrájet, bohužel, ne všechny produkty. Pro přípravu některých pokrmů musí být některé potraviny rozdrceny pouze struhadlem. A pak, mnozí, mají potíže.

V dnešním článku vám řeknu, jak správně nastrouhat sýr nebo vařenou zeleninu, aby se nelepily na struhadlo. Tato rada může být použita i pro tření těsta. Moc ráda vařím strouhaný koláč. Ale vždy, když jsem těsto na struhadle nastrouhala, drželo se a koláč měl velmi často neprezentovatelný vzhled.

Ale teď už vím, co mám dělat, aby se výrobky nelepily na struhadlo a chci vás naučit i Vy. Jedna věc je frustrující, že jsem se o takovém účinném způsobu dozvěděl nedávno.

Dnes mám v přítomnosti měkký tavený sýr a sýr měkkých odrůd.

Nejprve jsem se snažil nastrouhat sýr na struhadle obvyklým způsobem a ten se zasekl dovnitř strouhače a rozmazal se.

Zdroj: topfakty.com

А bychom tomu zabránili, potřebujeme slunečnicový nebo olivový olej.

Potom pomocí štětce na pečivo namažte struhadlo olejem na obou stranách a postup opakujte. Po takovém zpracování struhadla se sýr strouha dvakrát rychleji. Máslo pomáhá udržovat sýrové proužky neporušené a struhadlo je čisté.

Zdroj: topfakty.com

Tavený sýr, nastrouhaný na namazaném olejem struhadle, vypadá mnohem lépe.

Zdroj: topfakty.com

Tato metoda je vhodná i pro nejmenší struhadlo.

Zdroj: topfakty.com

To platí i pro zeleninu, všechny proužky jsou rovné a stejné velikosti. Nyní plně chápu lidovou moudrost: „Jde to jako po másle“.

Share