Umývám okna těsně před mrazem: pro spolehlivost mažu sklo speciálním roztokem, který mi poradila tchyně

Většina z nás si určitě myje okna jen při nástupu tepla. Může to být před nějakým velkým svátkem, nebo když se okna staly nesnesitelně špinavými.

Máme pro vás tip, jak umýt okna tak, aby se leskly a déle zůstaly čisté, s pomocí vody a citronu. Ale chceme vám poradit způsob, který pomáhá mé tchyni dělat okna čistá až do jara.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Okna budou zároveň křišťálově čistá, nezůstanou na nich žádné pruhy, skvrny ani zasněžené vzory. Pokud si chcete po celou zimu a nadcházející jaro užívat opravdu křišťálově čistá okna, zaprvé musíte sklo důkladně umyjte pomocí různých triků, které znáte.

Zadruhé, použijte skvělý produkt, který vám umožní nejen zabránit tomu, aby se na sklo nanášely a lepily na něj nečistoty, ale také jej po několik měsíců udržovat v čistotě.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Složení roztoku pro mytí oken

Je třeba vzít 50 ml kondicionéru na prádlo a přidat k němu 1 čajovou lžičku glycerinu. Nalijte do směsi 150 ml vroucí vodu, dobře promíchejte a nechte 10 minut.

Teď je ten nejdůležitější moment. Děláme složení podle receptu, který používá moje tchyně. Vezměte doslova 1 čajovou lžičku získaného prostředku na jednu stranu skla. Aplikujeme tenkou vrstvou po celém povrchu okna.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Tak to děláme na obou stranách a necháme tuto směs vyschnout. Tak získáte velmi tenká ochranná vrstva, která ochrání okna před náletem prachu a nečistot. Prostě se nebudou usazovat na oknech.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Nejdůležitějším bodem je, že přípravek by měl být průhledný a velmi světlý, jako voda. To znamená, že si vezměte kondicionér na prádlo bez barviv.

V opačném případě „zavřete“ okno s podivnou látkou, která nejen neochrání okna před prachem a nečistotami, ale také nedovolí, aby světlo proniklo do vašeho domova.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

PŘIPOMÍNÁME: SKVĚLÝ TIP PRO DOMÁCNOST: JAK VYČISTIT MIKROVLNNOU TROUBU ZA 3 MINUTY

PŘIPOMÍNÁME: UŽITEČNÝ TIP PRO DOMÁCNOST: TCHYNĚ MI PORADILA, ABYCH UDĚLALA NEUVĚŘITELNÉ BĚLIDLO

Share