Uvádí se datum, kdy se první ročníky základních škol mohou vrátit do škol: je to priorita pro asociaci a ministerstvo

Nejmladší žáci základních škol se mohou vrátit do škol již 18. listopadu. Tuto informaci uvedl šéf Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. K prezenční výuce se kromě prvních ročníků, mohou vrátit i druháci.

Školy však potřebují vědět sedm dní dopředu, že se žáci do lavic vrátí.

Zdroj: idnes.cz

Černý řekl, že návrat děti do škol musí být prioritou. Šéf zdravotnictví Jan Blatný potvrdil, že by se nejmladší žáci mohli vrátit do základních škol za 7 až 10 dní.

Projednává se zatím datům 18 listopadu. Pokud by to ale nebylo splnitelné, mluví se o náhradním termínu 23. listopadu.

Zdroj: idnes.cz

Navíc školy potřebují vědět dopředu, že budou znovu otevřeny. Je to potřeba pro rozdělení dětí do skupin a organizaci obědů. Potřebují to vědět i rodiče, aby oznámili v práci, že již nebudou doma.

Šéf asociace dodal, že prioritou je návrat do škol žáků prvních a druhých tříd základních škol. Na hygienicích záleží, jestli se děti budou muset střídat. „Ale pokud se výuka omezí střídáním, tak se holt budou střídat. Všechno je lepší, než co je teď,“ prohlásil Černý.

Zdroj: Youtube

Dle Černého je pro děti složité přeladit se na online výuku a mohou být pocit osamění, když jsou dlouho doma.

Česká školní inspekce dodává, že s dálkovou výukou mají problém i učitelé. Jejich digitální dovednosti se sice zlepšily, ale ale značný podíl jich při distančním vzdělávání neomezil obsah učiva, jak jim to ministerstvo doporučilo, uvedla inspekce.

Zdroj: Youtube

Návrat žáků do škol schvaluje i ministr Robert Plaga. Vidí to ovšem tak, že ve třídách během výuky bude přítomná pouze polovina třídy.

Nyní jsou otevřeny pouze mateřské a tzv. krizoví školy, kde se učí dětí policistů, zdravotníků či hasičů.

Zdroj: Youtube

Michal Černý dodává, že v Evropě školy částečně fungují a my se z toho může poučit. Podle něho je také důležité vědět, jestli školy jsou významným místem pro šíření koronaviru.

PSALI JSME: POČET PACIENTŮ S KORONAVIREM NA SVĚTĚ PŘEKROČIL 50 MILIONŮ: WHO SE POSTAVILA PROTI ZAVÍRÁNÍ ŠKOL

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM RÁDA“: ANGELA MERKELOVÁ SE TĚŠÍ NA SPOLUPRÁCI S VÍTĚZEM AMERICKÝCH VOLEB BIDENEM

Share