Většina Čechů chce utratit za letošní Vánoce do 5000 Kč, ukázal průzkum

Současná pandemická situace a omezení ovlivní výdaje Čechů letos za letošní Vánoce. Více než polovina Čechů chce snížit podíl výdajů za Vánoce kvůli omezením nakupování v kamenných obchodech.

Zdroj: youtube.com

Z průzkumu společnosti Fair Credit mezi 899 respondenty na konci října vyplývá, že téměř polovina Čechů utratí za letošní Vánoce do 5000 Kč.

Zdroj: unsplash.com

39% Čechů je zvykli nakupovat vánoční dárky výhradně nebo hlavně v běžných obchodech. Téměř stejný počet (41%) respondentů je zvyklý nakupovat částečně v běžných obchodech a částečně na internetu.

Zdroj: youtube.com

Pětina respondentů dává přednost nákupu online. Tuto metodu často používají skupiny lidí s vysokoškolským vzděláním.

Zdroj: youtube.com

Pandemie ale mění návyky Čechů. 68% respondentů potvrdilo, že v letošním roce nakoupí vánočních dárků více v online obchodech než v loňském roce.

Zdroj: youtube.com

Současná situace ovlivní nejen způsob nákupu dárků, ale také podíl peněz, který jsou Češi ochotni utratit za Vánoce. Téměř polovina z nich plánuje utratit za letošní Vánoce do 5 tisíc korun, další třetina chce letos utratit 10 tisíc korun.

Zdroj: youtube.com

Pouze 11% respondentů chce letos za letošní Vánoce utratit 10 000 až 15 000 korun, 7% očekává, že jejich výdaje překročí 15 000 korun. 3% Čechů se nechystá nakupovat dárky na Vánoce.

PSALI JSME: OCHOTU NECHAT SE OČKOVAT PROTI KORONAVIRU VYJÁDŘILO 36 PROCENT ČECHŮ, VYPLÝVÁ Z PRŮZKUMU

PŘIPOMÍNÁME: HLAS VEŘEJNOSTI: VLÁDA PODLE PRŮZKUMU NEDOKÁŽE OBHÁJIT KROKY PROTI ŠÍŘENÍ KORONAVIRU

Share