Už není babičkou: jak se 97leté ženě daří být ve skvělé kondici

Po svých 75. narozeninách se Phyllis Seuss začala zajímat o akrobacii a dokonce skočila s padákem.

Ve věku 90 let skočila Američanka Phyllis Seus s padákem, v 80 začala cvičit jógu, v 75 se pustila do závěsné akrobacie. Nyní je ji 97 let a vášnivě tančí argentinské tango, skáče se švihadlem, snadno uděla provaz a plank a nepovažuje to za něco neuvěřitelného.

„MŮJ ŽIVOT BYL JAKO SEN. A PAK JSEM SE PROBUDILA“

Zdroj: instagram.com

Phyllis Seus v mládí byla baletkou, poté byla přeškolená jako tanečnice na Broadwayi a v 50 letech se stala podnikatelkou. Život pokračoval. Všechno se dramaticky změnilo kdy žena dovršila 74. rok svého života. Pustila se do závěsné akrobacie! Jen si řekla, že to dokáže, a udělala to. Seuss vykonávala nejtěžší akrobatické kousky na hrazdě. Přičemž nikdy se předtím nevěnovala ničemu podobnému, přestože tanec a balet vyžadují vynikající fyzickou kondici. Ale jenom do určitého věku.

Zdroj: instagram.com

Typický obraz ženy ve věku 75 let se neshoduje se závěsnou akrobacií. Ale Phillies ráda plavala proti proudu. Rozhodla se, že úplně změní svůj životní styl.

„Můj život před mým 75. rokem byl spíše jako sen, a pak jsem se jako probudila. Chtěla jsem být aktivní, učit se něco nového. Rozhodla jsem se, že každý můj den je nový život a každý den by měl být jasný“

TANEC, FITNES A JÓGA. O CO JEŠTĚ TATO PANÍ MÁ ZÁJEM?

Neuvěřitelná žena se přiznala, že ani nepřemýšlela o tom že by cvičila jógu, skákala přes švihadlo a tančila argentinské tango, ale všechny tyto záliby ji našly samy.

„Trvalo mi celý život, než jsem si začala líbit taková, jaka teď jsem.“ Jóga, tango a švihadlo mě našly náhodou, když už život šel ke svému sklonku. Ale ne, ukázalo se, že je to teprve začátek! Teď dělám jen to, co tělo a duše vyžadují,“ vysvětlila odvážná žena.

Je těžké nazývat babičkou člověka, který v 97 letech (!) uděla provaz, stoj na hlavě a tančí tango s takovou vášní, jako kdyby jí bylo 18 let.

Zdroj: instagram.com

ŠEST MINUT SE ŠVIHADLEM

Každý den začíná Phyllis Seus protahováním: děla provaz přímo v posteli. Pak přechází ke skokum se švihadlem s narůstajicím tempem. Toto cvičení trvá šest minut – úžasné kardio trénink na podporu kardiovaskulárního a dýchacího systémů.

Zdroj: instagram.com

A pak následují 45-60 minut jógy. Dle slov Sues na první lekci ji přivedla kamarádka a to co Phyllis viděla, jí vůbec nelíbilo. Lektorka ji však během pouhých pěti minut přesvědčila, aby to zkusila, a poté si už život bez jógy nepředstavuje.

„CVIČÍM JÓGU ABYCH ŽILA A ŽIJU ABYCH CVIČILA JÓGU“
Ohedně stravování žena nemá žádná omezení. Phyllis jí často, ale malé porce. A nikdy jeho váha nepřesahovala 50 kg, a posledních pár desetiletí – 45 kg.

A pak tango, kterému se začala věnovat v 85 letech! Na tento tanec musíte být fyzicky dokonale připraveni, ale zda je možné mít pochybnosti ohledně kondice Sues?

KNIHA RAD

Zdroj: instagram.com

Na začátku roku 2020 dokončila Phyllis Seus knihu, kterou začala psát před pěti lety.Původně měla název „Dvacet tipů jak můžete změnit svůj život“. Ve výsledku kniha obsahovala 22 rady a kniha byla vydána s názvem „Moje cesta ke zdraví: aktivita“. Ale nemusíte čekat 75 let, těmito radami se můžete řídit už ted´. Tady jsou některé z nich. První a nejdůležitější rada: nikdy si neříkejte že na něco nemáte sílu nebo čas, je to jenom planá výmluva.Za druhé: nikdy není pozdě změnit svůj život.Za třetí: v životě musí být určitý prográm, rozvržení. Učí to disciplíně.Za čtvrté: nezahálejte – hýbejte se, poslouchejte, učte se, dělejte něco užitečného, ​​ale nezahálejte.Za páté: pamatujte si, že naše tělo má unikátní schopnosti, a pokud se o něj budete starat – umožní vám prožít dlouhý a aktivní život.

Zdroj: instagram.com

Share