Už rok nekupuji prací prostředky. Tajný produkt, který vyřeší tisíc problémů ve vaší domácnosti

Sůl je nesmírně užitečná věc nejen v kuchyni, ale také v každodenním životě. Dnes dozvíte, jak můžete tento skvělý produkt efektivně využít k překonání různých problémů. Ukazuje se, že sůl je velmi univerzální věc.

Zdroj: poshepky.com

Zabiják plevele

Tento prostředek je zvláště účinný při boji s pleveli, které rostou mezi dlažebními deskami nebo dekorativními kameny. Smíchejte 4 litry octa, 250 g soli a 1 čajovou lžičku mycího prostředku. Vše důkladně promíchejte a nalijte do lahve s rozprašovačem.

Vyčistěte pračku

Chcete-li pračku dobře vyčistit a zbavit se nepříjemného zápachu, jenom ocet vám nepomůže. Naplňte prázdný buben pračky 1 kilogramem kuchyňské soli a přidejte litr octu. Zapněte pračku a vyberte režim s teplotou vody 90 stupňů. Když se voda ohřeje na potřebnou teplotu, pozastavíme pračku. Nechejte na 3-4 hodiny a poté pokračujte.

Zanesený odtok v umyvadle a vaně

Budete potřebovat:

  • Sůl – 200 g;
  • Soda – 200 g;
  • Teplý ocet – 150 g;

Příprava:

  1. Sodu důkladně promíchejte se solí a nalijte směs do umyvadla.
  2. Naplňte vše teplým octem a vroucí vodou.
  3. Počkejte 30 minut a zapněte vodu.

Tipy

Nezapomeňte před praním namočit nové závěsy v solném roztoku. To pomůže zabránit tvorbě plísní.

Abyste si rajčatovou pastu udrželi déle, měli byste k ní přidat 1 čajovou lžičku soli a 1 čajovou lžičku oleje. Tím se vytvoří vrstva, která pomůže chránit produkt před plísní.

Aby byly froté ručníky vždy měkké a jemné, při praní předejte trochu soli.

Pokud potřebujete posílit své vlasy, můžete si prostě přidat sůl do šamponu. Na 200 ml šamponu – 1 lžíce soli. Účinek si všimnete za týden. Je lepší použít mořskou sůl.

Chcete-li obnovit lesk a čistotu měděných předmětů, musíte si vyrobit pastu ze soli, mouky a octa. Naneste pastu na povrch a nechte působit 10 minut. Dobře otřete tuhou houbou.

Pokud mají vaše boty nepříjemný zápach, stačí je posolit a nechat přes noc. Poté vysypte sůl a vyčistěte boty.

Jak používáte sůl Vy?

Share