V Berlíně protestuje proti karanténě sedmnáct tisíc lidí: Fotografie

Protože akce nebyla schválena hygieniky, byly proti organizátorovi vzneseny trestní obvinění

 

Zdroj: Spiegel.de

 

I přes nárůst počtu případů infekce se v Berlíně zúčastnilo protestů proti omezujícím opatřením v souvislosti s pandemií COVID-19 asi 17 000 lidí. Reportoval Der Spiegel.

 

Podle berlínské policie byly proti organizátorovi vzneseny obvinění z trestné činnosti, protože akce nebyla schválena hygieniky. Následně na to bylo setkání ukončeno.

 

Zdroj: Spiegel.de

 

Německé noviny Der Spiegel napsali, že mnohé extrémně pravicové skupiny vyzívali k účasti na protestech.

 

Někteří účastníci jsou zcela pravicoví, jiní jsou spiklenecký teoretici, kteří zpochybňují existenci COVID-19, ale podle korespondenta berlínské BBC také mnoho obyčejných lidí, kteří protestují proti přístupu vlády k pandemii.

 

Zdroj: Spiegel.de

 

„Naším požadavkem je návrat k demokracii. Zbavte se těchto zákonů, které se na nás vztahují, stejně jako masek, které z nás dělají otroky,“ řekl jeden z účastníků.

 

Zdroj: Spiegel.de

 

Mezi omezení v Německu patří povinné nošení masek v obchodech a ve veřejné dopravě, zavedená pravidla společenského odstupu a zvýšené hygienické požadavky. Pro turisty, kteří se vracejí z vysoce rizikových oblastí, bylo také zavedeno povinné testování.

 

Zdroj: Spiegel.de

 

Od začátku pandemie zaznamenalo Německo více než 210 000 případů koronaviru a více než 9 000 úmrtí souvisejících s tímto onemocněním.

 

Výskyt koronaviru na světě je i nadále vysoký. Během dne bylo potvrzeno 282 171 nových případů (den předtím 287 348 nových případů).

 

Share