V Česku koronavirem se nakazilo celkem přes 17 000 lidí: Ministerstvo zdravotnictví představilo tzv. semafor s okresy, kde je nejvíc případů nákazy

V Česku od vypuknutí epidemie nového koronaviru se nakazilo již přes 17 000 lidí, za pondělí přibylo 210 nových případů.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Roste i počet aktuálně nemocných, kterých je k úternímu ránu 4914.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

S nemocí COVID-19 dosud v Česku zemřelo 386 lidí a 11 708 se vyléčilo. Podle posledních údajů se s koronavirem nyní léčí v nemocnicích 94 pacientů, z toho 19 vyžadují intenzivní péči. Vyplývá to z informace webu ministerstva zdravotnictví.

Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Nejpostiženějším okresem v republice je momentálně Frýdecko-Místecko, kde připadá 47 pozitivních případů na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní. Víc než čtyři desítky nových nakažených v přepočtu na na 100 000 obyvatel má stále Prachaticko.

Zdroj: mzcr.cz

Ministerstvo zdravotnictví v pondělí představilo takzvaný semafor republiky, tedy mapu okresů podle epidemické situace. Devět okresů spadá do prvního zeleného stupně – jsou to Praha, Brno a Ostrava, Praha-západ, Praha-východ, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlavsko a Prachaticko. V zeleně označených regionech se sice vyskytují nové případy, nemoc se ale nešíří v komunitě.

Zdroj: gettyimages

Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.

Share