V Česku řidič kamionu našel v nákladovém prostoru 4 cizince: “Žádné doklady u sebe neměli. Chtěli docestovat do Německa“

V kamionu na Tachovsku řidič s spoluúčasti policii objevil 4 cizince bez dokladů. Podle výslechu cizinců bylo zjištěno že plánovali dostat do Německa. Ze slov policistu migranti byli z Asie.

Zdroj: novinky.cz

Tato informace je poskytnuta policii v pátek, k události se ale došlo před týdnem. Policii zavolal devětatřicetiletý šofér, který během zastávky v Vítkově si všiml klepání a hlasy z nákladového prostoru.

Zdroj: domaci.ihned.cz

„Za asistence dvou policejních hlídek a hlídky strážníků městské policie byl nákladový prostor kamionu otevřen a policisté zjistili, že se v něm nacházejí čtyři muži, přičemž řidič kamionu netušil, jakým způsobem a kdy se do vozidla dostali,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Zdroj: novinky.cz

Nikdo z migrantů češtině a angličtině nerozuměl. Na místo kvůli tomu byl vyvolán překladatel se kterým se dalo zjistit, že muži pochází z jižní Asie. „Totožnost však nebylo možné ověřit, neboť u sebe neměli žádné doklady, které by jejich tvrzení potvrdily. Cizinci uvedli, že se do kamionu dostali v Rumunsku za pomoci nějakého muže a že chtěli docestovat do Německa,“ dodala mluvčí Jiroušková.

Zdroj: muzivcesku.cz

Události se nyní zabývá cizinecká policie, 3 z nich si přijala sociálka, z ohledu na mladý věk.

Share