V londýnském parku bylo natočeno dvě stě lidí v maskách bez oblečení: Ukázalo se, že to všechno je kvůli umění

Více než 220 lidí, jejichž jediným oděvem byly lékařské masky, se shromáždilo v londýnském parku pro fotoinstalaci „All Together“. Autorem akce byl fotograf Spencer Tunick, známý tím, že shromažďuje tisíce dobrovolníků pro masivní nahé fotografie, píše CNN.

 

 

Účastníci akce se nacházeli ve vzdálenosti nejméně 1,5 metru od sebe, což odpovídá pravidlům sociálního distancování. Podle organizátorů si dobrovolníci před zahájením focení nechali změřit teplotu.

 

 

„Byl jsem v Londýně na dva týdny v karanténě, abych udělal nějakou novou práci s velmi odvážnými dobrovolníky,“ napsal Tunick na Instagram.

 

Zdroj: Breitbart.com

 

Americký fotograf uvedl, že tématem jeho instalace bylo ničení bariér během pandemie Covid-19. „Blízkost lidí se v tuto chvíli zdá být minulostí, ale stále máme touhu po tomto přirozeném spojení. Možná ještě víc než kdy jindy,“ řekl.

 

 

Tunick, jehož největší „flash mob“ přilákal 18 000 dobrovolníků, trvá na tom, že jeho díla nejsou sexuálně explicitní: pojednávají o kráse lidského těla, jeho zranitelnosti, křehkosti a existenci v městském prostoru.

 

Share