Počet nakažených v pátek činil 2 111 lidí: To je méně než ve čtvrtek a ve středu

V pátek laboratoře testovaly lidi na koronavirus a odhalily 2 111 nových případů nákazy. To je méně, než bylo ve středu a ve čtvrtek. V současné době jsou 21 909 nemocných. Z toho je hospitalizováno 480 lidí, z toho 93 je ve vážném stavu. V pátek kvůli koronaviru zemřelo dalších pět lidí, celkový počet mrtvých je 495. Oznámilo to ve svých statistikách ministerstvo zdravotnictví.

Jen za tento měsíc se nakazilo přes 21 tisíc lidí. Za celou dobu epidemie od 1. března se nakazilo 46 262 lidí.

Zdroj: mzcr.cz

Na začátku minulého týdne se počet nakažených začal prudce zvyšovat. Také v posledních 2 týdnech prudce vzrostl počet hospitalizovaných.

Zdroj: mzcr.cz

Ještě před dvěma týdny bylo hospitalizováno 234 lidí (7. září), nyní jich je už 480. Ministerstvo zdravotnictví ujišťuje, že v nemocnicích je ještě dostatek lůžek a zvládají takovou kapacitu.

8. září bylo poprvé odhaleno více než 1 tisíc případů nákazy. 16. září bylo toto číslo poprvé větší než 2 tisíce lidí a již 17.září více než 3 tisíce lidí.

Zdroj: mzcr.cz

Ale je třeba říci, že tento měsíc bylo provedeno mnohem více testů. Například v srpnu byl počet testů denně pouze 1krát vyšší než 10 tisíc.

Zdroj: mzcr.cz

Poslední týden minimální počet testů byl 16 800 za den. Ve čtvrtek byl rekord, a to přes 22 tisíc testů denně. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha je nyní cílem provádět 25 tisíc testů denně.

Zdroj: ČTK

Nejvíce se koronavirus šíří v Praze, ve Středočeském kraji a na Chebsku, Kroměřížsku a Uherskohradišťsku. Například v Praze je nyní 195 nakažených lidí na 100 tisíc obyvatel.

Na mapě regionů je proto Česká metropole nyní z hlediska rizika nákazy na nejhorší pozici (červená). Dalších 10 okresů je označeno oranžovou barvou, 13 okresů je označeno bílou barvou a většina země je zelená.

Share