„V páru by jeden člověk měl lézt ke hvězdám a druhý by měl držet žebřík“: Příběh rozvedené ženy

Anna, hrdinka našeho příběhu, uvedla následující frázi: V páru by jeden člověk měl lézt ke hvězdám a druhý – držet žebřík.

V manželství jsem já držela žebřík. Přestože, když jsme se seznámili, jsme měli stejné platy a stejně vysoké pozice, z nějakého důvodu se ukázalo, že chytrý a talentovaný je muž. A já jsem manželka génia.

Držela jsem žebřík, když se můj manžel rozhodl, že už nechce pracovat a bude hledat sám sebe.

Držela jsem žebřík, když se vydal na nebezpečnou cestu, aby přivezl skvělé video a natočil film. Dala jsem mu peníze na tuto cestu, můj zlatý padák, který jsem obdržela po zastavéní časopisu.

Zdroj: mizhnamy.com

Držela jsem žebřík, když psal svou disertační práci, scénář pro celovečerní film. Dala jsem možnost nepracovat a nenechat se rozptylovat od hlavního úkolu.

Dva roky jsem měla dvě práce, abychom mohli platit za pronajatý byt a jíst. Protože můj manžel neměl ani peníze na cigarety.

Rozluštila jsem jeho dvouhodinové rozhovory, které přivážel z služebních cest.

Napsala jsem místo něj dopis „zaměstnavateli snů“ a on odpověděl.

Zdroj: goodhouse.com.ua

Nechala jsem jeho přátele, aby s námi bydleli v jednopokojovém bytě po dobu několika měsíců, dokud nenajdou bydlení a práci. Přátelé jsou skvělí, ale ve čtyřech v jednom pokoji je příliš.

Žila jsem svým manželem, jeho projekty a bláznivými sny – koupit dům v Íránu nebo přestěhovat se do Sýrie.

Myslela jsem si, že dělám správnou věc. Pomáhám manželovi se seberealizovat. Koneckonců, to dělají dobré manželky.

V hloubi duše jsem doufala, že jednoho dne se objevím se svým manželem ve zprávách ze společnosti na červeném koberci a budeme podepsáni: „Legendární scenárista s manželkou“.

Zdroj: odnaminyta.com

Když jsme se rozešli, řekl: „Ukazuje se, že bylo velmi pohodlné žít s tebou“. Nepřišel se rozvést, poslal dokumenty poštou. A poslala jsem mu krabici s věcmi a snubní prsten.

Od rozvodu uplynulo šest let. Během této doby jsem vylezla na kariérní žebřík, dokončila jsem francouzskou cukrářskou školu, otevřela a zastavila podnikání, stala jsem se blogerkou, napsala jsem knihu a koupila jsem dva byty.

Ano, jsem rozvedená. A nikdo mi nedrží žebřík. Tak žiji. Doufám, že neklesnu.

Share