V Praze strážníci pokutovali lidi za 300 tisíc korun: občané dál porušují opatření, dělají to i restaurace

Městská policie v Praze byla v říjnu nucena řešit téměř 10 tisíc porušení opatření. Celková výše pokut byla zhruba 300 tisíc korun. Mezi tato opatření patří například zákaz nočního vycházení, zavřené provozovny, shlukování lidí a další.

Celkem bylo v říjnu 9 806 případů porušení opatření, které řešili strážníci v Praze. Z těchto případů byli v 732 případech narušitele pokutováni, výše pokut činila 307 tisíc korun.

Zdroj: denik.cz

Téměř 9 tisíc případů bylo vyřešeno domluvou. Řekl to Eduard Šuster, ředitel strážníků.

Převážně městská policie kontrolovala jedno ze základních pravidel, a to nošení roušek. Bylo více než 6,5 tisíce případů porušení tohoto pravidla, z toho 354 lidí bylo pokutováno.

Zdroj: Deník

Policisté také kontrolovali restaurace a bary, jak dodržovali zavedená opatření. Restaurace a bary musí být zavřené a mohou prodávat své výrobky přes výdejní okénka.

Bohužel zde došlo k porušení pravidel také. Ohledně restaurací a barů bylo zaznamenáno 343 případů porušení pravidel.

Zdroj: MAFRA

117 majitelů restaurací a barů dostalo pokuty, celkem 109 tisíc korun. Například v Praze 3 byla otevřena pizzerie, kam mohli zákazníci přijít dovnitř.

Došlo také k porušení jiných pravidel, například shlukování, nočního vycházení atd. Pokutovalo 80 lidí, kteří tato pravidla porušili, celková výše pokut byla 26 tisíc korun.

Zdroj: YouTube

Nyní v noci je povoleno pouze chodit do práce, venčit psa nebo vykonávat venku povolání. Existují ještě některé výjimky, ale jsou vzácnější.

Také Češi pokračují v pití alkoholu venku. V těchto případech šlo o 143 pokuty, což je zhruba 65 tisíc korun. Možná taková práce policie pomůže snížit počet porušení vládních opatření.

Share