„V silných bouřkách se ojediněle vyskytnou přívalovté srážky a kroupy“: Česko čeká deštivý týden

Zdroj: in-pocasi.cz

Od 12 hodin dnešního dne pro území celé republiky platí varování před bouřkami. Dle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) místy se dá očekávat lijáky a dokonce i kroupy. Ranní mlha se večer vystřída přehaňkami a bouřkami, které budou přetrvávat po celý příští týden.“Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 21 °C. Slabý, během dne mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí„, píše ČHMÚ.

Zdroj: in-pocasi.cz

 

Zdroj: svet.sme.sk

Tento týden by měl být nejenom deštivý, ale i nebezpečný. „Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů,“ varují meteorologové. Ačkoliv přívalové děště zalévají celou republiku ale nejvíce trpí Olomoucký kraj. V Šumvaldu si povodně už vyžádaly jednu oběť. Byla to osmačtyřicetiletá žena. Také se pátrá po další nezvěstné ženě.

Zdroj: in-pocasi.cz

„Převážně polojasno, ojediněle přeháňky. V jihozápadní polovině území zpočátku zvětšená oblačnost a místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný severní vítr 2 až 5 m/s“ – taková je předpověď na začátek příštího týdne. Nejnížší noční teploty teploměry zaznamenají v úterý a středu – do 10 stupňů Celsia. Denní teploty se budou pohybovat v rozmězí od 23 do 27 °C. V delším časovém horizontu dle ČHMÚ může docházet ke střídání suchých a vlhkých několikadenních období. Bouřkové období se ale dá očekávat po celý následující týden.

Share