„V sobotu mi jedna z nich volá, že se necítí nejlíp, že ji bolí nohy a má teplotu“: Jak jednaosmdesátá důchodkyně sama překonala nemoc COVID-19

Lopotné dny prožila starší žena jménem Míla Mikulcová. Důchodkyně z Ostrova na Karlovarsku se sama vyléčila od koronaviru. Zatím její sousedce se to nepodařilo.

Zdroj: vinegret.cz

Na konci září se důchodkyně potkali u odpolední kávy. Byla to jejich tradice po dlouhou dobu. „V sobotu mi jedna z nich volá, že se necítí nejlíp, že ji bolí nohy a má teplotu,“ připomíná si Mikulcová. Po pátečním setkání se nakazily infekční nemoci COVID-19. Už v neděli jedná z kamarádek musela náhle odjet do nemocnice do jednotek intenzivní terapii, kde skončila.

Zdroj: idnes.cz

„Byl to šok. A já si najednou uvědomila, že mi taky není dobře, a to už druhý den,“ svěřila žena. Mikulcová se nachází v rizikové skupině, a to věkem, cukrovkou a nemocným srdcem. V průběhu několika hodin se v sobotu k kamarádkám dojeli lidí z hygienické stanice a nechali se otestovat. Další den se nákaza potvrdila.

Zdroj: idnes.cz

Z důvodu, že Míla Mikulcová neměla komplikace cest dýchacích, tak je nechali se léčit doma. Nejhoršími okamžiky byly té, kdy důchodkyně měla celkovou slabost a nemohla ani zvednout ruce. Musela dát hodně úsilí na to, aby se najíst a napit.

Zdroj: idnes.cz

Pani Mikulcová se hlavně soustředila na své tělo, myšlenky a pocity. Rozhodla se zaměřit svou pozornost především na to, že se její stav bude zlepšovat den co den. I přes to, že byla psychický zeslabená po smrti kamarádky, se nechala myslet pozitivně a právě to ji pomohlo.

Share