Václav Klaus má obavy o svobodu občanů a ekonomiku státu: bývalý prezident vyzval všechny, aby si vzali příklad ze zakladatelů republiky

Bývalý český prezident Václav Klaus se domnívá, že protiepidemická opatření omezují svobodu občanů a ekonomiku země. Také bývalý politik je velmi znepokojen financemi státu a tím, co s nimi bude.

Václav Klaus o tom mluvil u Obecního domu v Praze. Prohlásil, že před 102 lety vznikl svobodný a demokratický stát, ale dnes tomu tak není.

Zdroj: Milan Malíček, Právo

Bývalý prezident se domnívá, že pod pláštíkem opatření proti koronaviru se nyní výrazně omezují základní svobody občanů.

Obává se také ekonomické situace v zemi. Kvůli poškozené ekonomice se totiž nyní výrazně zhoršil život lidí.

Zdroj: Blesk – Karel Kopáč

„Jsou rozvraceny veřejné finance státu, jsou vytvářeny dluhy, které budou zatěžovat nás a naše potomky dlouhá desetiletí“ řekl Václav Klaus.

Zdroj: Blesk – Jakub Poláček

Bývalý prezident se ptal, zda budeme dál pasivní, zda přijmeme nová údajně odborná opatření a zda se shodneme na tom, že bychom přišli o část našich zájmů.

Hovořil také o osobnostech, které dělaly maximum pro vznik samostatného Československa. Tvůrci našeho státu byli schopni navzdory svému strachu realizovat své plány v životě.

Zdroj: YouTube / reflex_cz

Václav Klaus vyzval všechny, aby si vzali příklad z tvůrců našeho státu.

Řekl, že za celé minulé století se mnoho Čechů snažilo bránit nezávislost našeho státu a neztratit svobodu.

Zdroj: MAFRA

„Díky odvaze, obětem a práci celých generací našich předků se podařilo,“ dodal Václav Klaus.

Kromě toho se dnes v Praze uskuteční ještě několik protestů. Část občanů protestuje proti opatřením, která zavedla vláda.

Share