„Vaječné skořápky jsou můj užitečný pomocník na zahradě“: Tři recepty, jak z nich připravit účinné hnojivo

Léto je skvělý čas nejen na odpočinek, ale také na práci na zahradě. Jako vášnivý zahradník na tuto práci se začínám připravovat zavčas. Zejména jsem si udělal si zásoby skořápek. Proč? To je vynikající hnojivo pro mnoho rostlin. V tomto článku sdílím tři recepty, jak ho připravit.

Zdroj: fatelines.net

Ale pro začátek, jak skladovat skořápky. Všechno je velmi jednoduché. Po použití vajec musí být skořápka důkladně omyta, aby uvnitř nebyly žádné zbytky. Čistou skořápku je třeba dobré vysušit. A vložit do papírového sáčku.

Skořápky rozdrťte těsně před použitím. Můžete to udělat pomocí mlýnku na kávu.

Zdroj: fatelines.net

HNOJIVA

1. Takže jsou skořápky drcena? Stačí je posypat na zahradě. To nejen živí rostliny, ale také sníží kyselost půdy. Na metr čtvereční půdy bude potřeba asi kilogram skořápky. Zásobit se to samozřejmě není tak snadné. Používají proto toto hnojivo nejčastěji, aby úrodu ochránili před některými škůdci.

2. Nalijte vařící vodu do zavařovací sklenice naplněnou skořápkami. Uzavřete víkem. Nechte stát asi týden. Před použitím zřeďte vodou.

Zdroj: fatelines.net

3. Nasypejte 500 g prášku z skořápek do sklenice a zalejte to třemi litry vody. Nechte stát asi dva dny. Před použitím musíte produkt procedit.

Jak vidíte, není nic složitého. Tato hnojiva jsou velmi účinná. A co je důležité, jsou také levná.

Share