Ve středu by obchody mohly začít fungovat do 21 hodin, schválila to vláda: zákaz nočního vycházení ale začíná také ve 21 hodin

Už ve středu by mohly obchody začít fungovat do 21 hodin, i když předtím měly být zavřené ve 20 hodin. To znamená, že to bude nyní ve stejnou dobu spolu se zákazem nočního vycházení. Ale právě kvůli tomu vznikl problém, protože ti, kteří se domů nedostanou před devátou večer, mohou být pokutováni.

Kabinet v pondělí rozhodl, že je možné prodloužit otevírací dobu obchodů o 1 hodinu, to znamená, že budou moci pracovat do 21 hodin.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Jenže právě v devět hodin večer končí možnost občanů pohybovat se ulicemi bez nutnosti. To znamená, že vstupuje v platnost zákaz nočního vycházení.

Od 21 hodin do 6 hodin je dovoleno jít do práce, nebo se vrátit z práce domů. Můžete venčit psa na vzdálenost až 500 metrů od domu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Existují ještě některé výjimky, například cesta k ochraně života nebo zdraví a podobně. Ale takových výjimek je málo, navíc policie už pokutuje ty, kteří toto opatření porušují.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Proto mnoho lidí překvapilo takové rozhodnutí vlády. Začali psát, co si o tom myslí, na sociálních sítích. Zatím nechápou, jak to bude fungovat.

Ministerstvo zdravotnictví zatím situaci nijak nekomentovalo. Je třeba si také pamatovat, že ve středu začnou fungovat přísnější opatření týkající se počtu nakupujících v prodejně.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

To znamená, že bude povoleno 1 osoba na 15 metrů čtverečních. Ministr zdravotnictví Jan Blatný vysvětlil, že jde jen o zákazníky, pracovníci obchodů nebyly do toho počítány.

PSALI JSME: BABIŠ PROMLUVIL K VEŘEJNOSTI V SOUVISLOSTI SE 17. LISTOPADEM: „DNES BYCH VÁM CHTĚL ŘÍCT, ŽE MĚ MOC MRZÍ, ŽE JSME TEĎ KVŮLI VIRU KUS TÉHLE SVOBODY DOČASNĚ ZTRATILI“

PŘIPOMÍNÁME: MILAN KŇAŽKO SI VZPOMNĚL NA REVOLUCI A KOMENTOVAL SITUACI S POVINNÝM NOŠENÍM ROUŠEK

Share