Babiš promluvil k veřejnosti v souvislosti se 17. listopadem: „Dnes bych vám chtěl říct, že mě moc mrzí, že jsme teď kvůli viru kus téhle svobody dočasně ztratili“

„Dnes bych vám chtěl říct, že mě strašně mrzí, že jsme teď kvůli viru kus téhle svobody dočasně ztratili,“ prohlásil ve svém projevu předseda vlády Andrej Babiš. Krátké video natočil k výročí Sametové revoluce, která začala 17. listopadu 1989 a vedla k ukončení komunistického režimu.

Zdroj: Gettyimages

Na začátku projevu Babiš prohlásil, že pro něho je tento den velmi významný v boji za svobodu a demokracii a obrací se na všechny, kdo dnes chtěl 17. listopad oslavovat.

Premiér dodal, že se nechce opakovat a vše už řekl minulý rok v Národním muzeu v Praze, kde měl dlouhý projev.

Dnes ráno společně s ministryní financí Alenou Schillerovou položil věnec u pamětní desky na Národní třídě. Tento rok vše proběhlo v klidu bez protestů.

Babiš přiznává, že nyní máme hodně různých omezení a on s tím žije stejně, jako všichni ostatní. „Nikdo z nás nemůže nic jiného než chodit do práce a z práce domů nebo do přírody,“ řekl ministerský předseda.

Zdroj: Gettyimages

Premiér rovněž dodal, že máme skvělou zemi, kde vládne demokracie, platí Ústava a jsou nezávislé instituce. Andrej Babiš také prohlásil, že Česko je bezpečné se silnou armádou a sami můžeme rozhodovat o tom, kdo tady bude žít a pracovat.

Zdroj: Gettyimages

Nakonec Babiš poděkoval všem, kdo bojuje s koronavirovou epidemií a věří, že ji zvládneme. Pro vítězství se ale podle premiéra musíme spojit stejně jako v roce 1989.

PSALI JSME: 17. LISTOPAD DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII: BABIŠ PŘIŠEL UCTÍT PAMÁTKU A NIKDO PROTI NĚMU NEPROTESTOVAL, ALE HAMÁČEK MĚL MÉNĚ ŠTĚSTÍ

PŘIPOMÍNÁME: BÝVALÉHO PREZIDENTA KLAUSE PROŠETŘUJE POLICIE: PŘIŠEL SI PŘIPOMENOUT 17. LISTOPAD NA NÁRODNÍ TŘIDU BEZ ROUŠKY

Share