Veterán Lom poslal zpět prezidentu Zemanovi pamětní list: svůj čin zdůvodnil na sociálních sítích

Hlavě státu Miloši Zemanovi byl vrácen pamětní list. Ten mu předal váleční veterán Tomáš Lom. Svůj čin zdůvodnil nevhodným chováním Zemana a označil ho za vlastizrádné. Informuje o tom web idnes.cz.

Tomáš Lom během války sloužil u 311. československé perutě RAF v posádce kapitána Hořejšího.

Zdroj: youtube.com

Veterán ve svém odůvodnění považuje aktivity prezidenta za vlastizrádné a domnívá se, že je to prospěšné pro protivníky České republiky. „Je protismyslné, abyste právě Vy rozesílal Pamětní listy k „výročí osvobození Československa“ lidem, kteří za vlast nasazovali život,“ uvedl Lom.

Válečný veterán na sociálních sítích dodal, že na začátku týdne koupil poštovní známku a pamětní list poslal zpět do Kanceláře prezidenta.

Tomáš Lom navíc ukázal, jak pamětní list vypadá a také zveřejnil dopis od kancléře Vratislava Mynáře.

Na pamětním je uvedeno datům 8. května a je v něm napsáno, že veterán je vzorem pro ostatní v době koronavirové krize.

O situaci promluvil už i mluvčí Zemana Jiří Ovčáček, který prohlásil, že Lom svým činem prezidentovi křivdí, protože se jednalo o akt úcty k veteránům.

Tomáš Lom se narodil v roce 1924 do židovské rodiny. Následně ale emigrovali do Anglie, kde lom odmaturoval.

Do armády se dostal v roce 1942 a v roce 1944 po výcviku nastoupil službu u 311. československé perutě RAF. Později byl přemístěn na Bahamské ostrovy.

Po skončení války se vrátil do Československa a vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Pracoval v laboratoři závodu Tesla-VUVET.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: V BRITÁNII ODSTARTOVALO PLOŠNÉ OČKOVÁNÍ: PRVNÍ PACIENTKOU, KTERÁ DOSTALA VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU, JE 90LETÁ BRITKA

PŘIPOMÍNÁME: „ZE PSA JE KOČKOPES“: OPOZICE ZKRITIZOVALA VLÁDU ZA NOVÁ OMEZENÍ VŮČI RESTAURACÍM

Share