„Ze PSA je kočkoPES“: Opozice zkritizovala vládu za nová omezení vůči restauracím

Vláda rozhodla o tom, že nově restaurace a hospody budou otevřeny pouze do 20. hodin, což neodpovídá ani 3. rizikovému stupni, ani 4. Opozice proto tvrdí, že ze PSA vláda udělala „kočkoPSA“ a místo uzavření restaurace, by se měl uzavřít kabinet. Píše o tom web novinky.cz

„Poslední dny to u nás vypadá tak, že vláda otevře obchody a restaurace, a pak se diví, že do nich lidé chodí,“ uvedli občanští demokraté na svých sociálních sítích.

Poslanec Jan Skopeček tvrdí, že omezení provozní doby je další velmi nepříjemnou zprávou pro provozovatele stravovacích zařízení. „Zavřít by se někam měla vláda, a ne restaurace,“ napsal na Twitteru politik s tím, že vláda postupuje chaoticky.

Vít Rakušan (STAN) říká, že vláda díky těmto krokům ukazuje, že se nedrží systému, který sama vymyslela. Poslanec obvinil kabinet v alibismu, protože svádí nová opatření na to, že občané nedodržují některá pravidla.

Rakušan si myslí, že vláda chce udělat krok zpět, když uviděla, že s rozvolňováním uspěchala. Politik dodává, že se protiepidemický systém rozpadá.

Zdroj: youtube.com

Změna opatření se nezamlouvá ani Pirátům. Mikuláš Ferenčík na sociálních sítích vytkl vládě, že nepřizpůsobila třetí a čtvrtý stupeň k aktuální situaci. „Rozhodli se zavést stupeň 3,5, ve kterém už se nemá šanci zorientovat se nikdo.” dodal poslanec.

Negativně se ke změnám vyjádřili i poslanci za TOP 09 Dominik Feri a Vlastimil Válek. Oba tvrdí, že vláda tímto krokem podrazila podnikatele a jejich zaměstnance.

Předsedovi KDU-ČSL Marianu Jurečkovi se nezamlouvá, že vláda funguje na principu pokus-omyl. Je podle něho nespravedlivé, když premiér vynadá lidem, že chodí do obchodů, které jeho kabinet nechal otevřít.

Zdroj: youtube.com

Jurečka chce, aby se vláda soustředila na testování a očkování občanů, což zatím podle něho stát nezvládá.

O osud podnikatelů se obává i předseda SPD Tomio Okamura. Tvrdí, že nová opatření mohou zničit majitele restaurací a o práci mohou přijít jejich zaměstnanci.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ČEŠI ZAČÍNAJÍ VĚŘIT VE VAKCÍNU: ZHRUBA 40 PROCENT DOTÁZANÝCH BY SE CHTĚLO OČKOVAT PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ AKTUALIZOVALO STATISTIKY A V PONDĚLÍ BYLO ODHALENO 4 239 NOVÝCH PŘÍPADŮ NÁKAZY, INDEX RIZIKA JE 64 BODŮ

Share