„Víte, k čemu slouží ta malá kapsa na džínách“: Dnes svou původní funkci už neplní

Když jsem byla studentkou, téměř všechny moji spolužákyně nosili džíny nebo džínové sukně. Už tehdy jsme měly otázku, jaký je účel malé kapsy na džínách.

Zdroj: studnicenapadu.cz

Vysvětlovaly jsme přítomnost malé kapsičky na džínách po svém. Vždy jsem si myslela, že ta kapsa je jen okrasa a nevykonává žádnou aplikovanou funkci.

Jedna ze spolužákyň řekla, že kapsy jsou určeny pro jednorázové jízdenky. Opravdu se naše jednorázové jízdenky vměstnávaly do těchto kapes.

Spolužákyně, které bydlely na koleji, uvedly, že vhodně nosit klíč od pokoje v malé kapse. Tak máte klíč vždy při ruce a nikde ho nemusíte hledat.

Zdroj: g.cz

Někdo používal tyto kapsy na taháky.

Myslím si, že všechny naše studentské nápady na použití malé kapsy by pobavily designéry, kteří přišli s tímto detailem na džínách.

V roce 1873 se poprvé objevila malá kapsička na džínách a sloužila k uložení hodinek na řetízku. Výrobci nazývají tuto kapsu „watch pocket“ („kapsa na hodinky“).

Zdroj: istorik.net

Džíny byly oblíbeným oblečením amerických kovbojů a farmářů.

Tato kapsa byla vynalezena tak, aby kovboji neztráceli hodinky, které při jízdě na koni často vypadávaly ze širokých kapes džín.

Uplynulo století a půl a výrobci stále šijí malé kapsy na džínách. I když dnes malá kapsička svou původní funkci už neplní, mnozí našli jí nové využití.

Share