Vláda uvažuje o prodloužení školních prázdnin: posledním školním dnem by mohl být pátek 18. prosince

Deník Právo informoval, že podle jejich informací vláda uvažuje o zahájení vánočních prázdnin 18. prosince. Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný ve čtvrtek ráno řekl, že ministerstvo školství předpokládá možné prodloužení vánočních prázdnin.

To znamená, že pravděpodobně letos půjdou děti naposledy do škol 18. prosince v pátek. Předseda vlády Andrej Babiš pro Právo řekl, že to byl rozumný návrh.

Andrej Babiš / Zdroj: gettyimages.com

Dříve se předpokládalo, že poslední školní den ve školách bude 22. prosince. Návrat dětí do škol by se měl uskutečnit 4. ledna.

Zatím ale zůstává neznámé, zda se vrátí do škol, nebo se budou znovu učit doma on-line. Rozhodne o tom vláda.

Robert Plaga / Zdroj: YouTube

Kabinet by měl zasednout v pondělí a vyhodnotit epidemickou situaci, poté bude rozhodnuto o opatřeních. Pokud se situace tento týden bude i nadále zhoršovat, budou pravděpodobně opatření opět zpřísněna.

Robert Plaga / Zdroj: YouTube

Vláda asi chce prodloužit prázdniny pro děti kvůli možnému nárůstu počtu nákaz. Zatím jsou třídy ve školách rozděleny do skupin a tyto skupiny se střídají, první skupiny se učí ve školách a druhé doma, pak naopak.

Robert Plaga / Zdroj: YouTube

Ředitelé škol mají právo 5 dní v roce vyhlásit ředitelský den volna. Nyní už ale většina ředitelů škol využila všech pět dní, takže o prodloužení prázdnin musí rozhodnout ministerstvo školství.

Rozhodnutí by měl učinit ministr školství Robert Plaga.

PSALI JSME: V USA ZAZNAMENALI NEJVĚTŠÍ POČET LIDÍ, KTEŘÍ NÁKAZU NEPŘEŽILI: KORONAVIREM SE PO CELÉM SVĚTĚ NAKAZILO UŽ PŘES 69 MILIONŮ LIDÍ

PŘIPOMÍNÁME: SYN SKLADATELE VADIMA PETROVA PROZRADIL PŘÍČINU ODCHODU NA ONEN SVĚT SVÉHO TATÍNKA

Share