Vladimír Mišík porazil Karla Gotta: Vyhrál skoro všechny Anděly

V televizní obrazovce, na ČT1 proběhlo předávání výročních cen Anděl 2019. Největším překvapením se stal zpěvák Vladimír Mišík, který svým albem Jednou tě potkám zvítězil šest nominaci.

Zpěvák dokonce i porazil hit zesnulého Karla Gotta, který zazpíval ho loni se svou 14letou dcerou Charlottou. Jejich píseň Srdce nehasnou byla nominována na Skladbu roku.

Zdroj: blesk.cz

Vladimír Mišík spolu s hudebníkem Petrem Ostruchovým natočili album Jednou té potkám, který zvítězil 4 hlavní kategorii. Nahrávka mu přinesla vítěztví v kategoriích Album a Sólový interpret.

Zdroj: blesk.cz

Píseň Jednou, která je zhudebněnou básni Václava Hraběte se stala Skladbou a Videoklipem roku. Také Anděla získal v kategorii Rock a Folk. Dohromady Mišík zvítězil 6 cen z 15 vyhlašovaných.

“Vladimír Mišík dokázal natočit výjimečný album, který podporuje každá generace. O vítěztví letos rozhodovalo 365 akademiků,” řekl předseda České hudební akademie.

Zdroj: blesk.cz

Druhým favoritem letošní nominaci se stalo uskupení Zvíře jménem podzim. Jejich komplexní hudba vybojovala jim Anděla v nominaci Alternativa a elektronika.

V hlavních kategoriích skupina se stala objevem roku, a získala kampaň v hodnotě půl milionu korun u hlavního partnera Andělů, Evropy 2. Sólovou interpreterkou roku se stala zpěvačka Beata Hlavenková se svým albem Sně.

Zdroj: blesk.cz

Anděla v kategorii pop vybojovala skupina Mirai, která natočila album Arigató. Také ta deska přinesla jim vítěztví v kategorii Skupina. V nové kategorii Slovenské album zvítězila Anděla skupina Nocadeň, se svou deskou Auróra.

Do andělské Síně slávy se Česká akademie poprvé uvedla ne-hudebníka. Vstoupil do ni 84letý hudební kritik Jiří Černý.

Zdroj: blesk.cz

Předávání ceny bylo jedno z nejdojemnějších. Jiřího Černého uvedl do síně slávy loňský laureát, zpěvák Michal Prokop. V roce 1967 Jiří Černý uvedl na scénu mladého Michala Prokopa na Československem beatovém festivalu.

Ceremoniál Andělů proběhl 20.června na ČT1. Jehož průvodkyní se stala zpěvačka Ewa Farna. Kvůli koronavirové epidemii ceremoniál vypadal trochu jinak.

Zdroj: blesk.cz

V minulosti bylo klasické předávání cen, ale v roce 2020 v přímém přenosu připravili živá čísla na netradičních místech. Na diváky také čekalo netradiční hudební spojení. Na scéně dostala prostor mladá generace rapperů.

V rámci Andělů také zazněl poslední hit Karla Gotta Srdce nehasnou, který loni byl nejúspěšnější. Unique Orchestra zazpíval její autor Richard Krajčo.

Zdroj: blesk.cz

Ceny Anděl uděluje už od roku 1991 hudební akademie. Pracuji tam kritici, producenti a dalších osobnosti Československé hudební scény. Vyhlašovatelem cen Anděl je od roku 1955 ČNS IFPI.

Share