“Vrácení života do České republiky”: Podle Prymuly další uvolňování opatření můžeme čekat v nejbližší době

V neděli 31.května se celkový počet nakažených koronavirem v České republice stal 9233. Vyléčilo se 6546 lidí.

V pondělí 25.května se uskutečnilo nejvyšší rozvolnění opatření. Vývoj epidemii vypadá velmi příznivé. Pokud statistika bude stejná, další uvolňování můžeme čekat v nejbližší době.

.

Lidé aktivně užívají možnost normálního pohybu. Život se vrátil do České republiky.

„Myslím si, že ta situace je stabilní. V celém Česku situace je poměrně klidná, ale v Darkově a Karvině je dnešní situace složitější. Doufám, že nebudeme dál mít žádný problém”, – řekl epidemiolog Roman Prymula.

.

Podle Prymuly, důsledky rozvolňování opatření se mohou projevit trochu později. Pokud situace bude stabilní, vláda povolí odložení roušek v dalších prostorách. V dnešní době jsou povinné v městské hromadní dopravě.

.

Prymula také uvedl, že se omezena otevírací doba pro restaurace také musí změnit: “Ta opatření ve dnešní době je nesmyslná. Například jel jsem domu večer po Praze, a vidím, že lidé stále stojí v půl jedné noci kolem restaurace, a tam se potkávají”.

.

Pražské zoo také uvedlo, že se do ČR nakonec vrátil život. V sobotu, ve 2 hodiny odpoledne tam překročili maximální počet návštěvníků. Kvůli tomu zoo se rychle zavřela.

“Ministerstvo zdravotnictví stanovilo pro naši zoo limit na 8500 lidi denně, a on u nás stále platí”, – řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

.

Co se děje v zahraničí? Nejlépe z sousedních států vedou Slováci. Mají tam 1500 nakažených koronavirem, a 90 procent se už vyléčilo. V Rakousku situace je také dobrá. Ve dnešní době tam probíhá rozvolnění opatření.

Share