“Vybavení vozidla hlavního hygienika umožní efektivní výkon všech činností“: K čemu chce hygienička Jarmila Rážová vybavit vozidlo majákem

Hlavní hygienička České Republiky Jarmila Rážová má v plánech dostat modrý maják na automobil.

Zdroj: ahaonline.cz

Tím bude schopna se dostat z jednoho místa na druhé mnohem rychleji. Jako důvod v dostupném dokumentu je považována aktuální situace kolem nového typu infekčního koronaviru po celé republice. Modrý maják možna bude mít hlavní hygienička jako to mají vyšší politici, jako ministři či premiér.

Zdroj: idnes.cz

V dokumentu je uvedeno, že jestli vozidlo hlavní hygieničky bude vybaveno modrým majákem a zvláštním zvukovým výstražným zařízením, tak to umožní Rážové mnohem účinnější vykonávání práce.

Zdroj: ahaonline.cz

Tak vybavené vozidlo umožňuje přednostní jízdu na silnicích po celé republice, a pokud je nutné, tak nemusí dodržovat povolené rychlosti, může se parkovat skoro kdekoli.

Zdroj: frekvence1.cz

V dokumentu je také napsáno, že důvodem je nynější rozšíření nemoci COVID-19 a nutnost naléhavě hledat východisko a spolupracovat s krajskými hygienickými stanicemi.

Navíc pro jiné zvláštní událostí, tykající se bije proti šíření viru, přednostní jízda by umožnila rychlejší řešení daných problémů.

Share