WHO doporučuje nosit ochranné masky pro děti: Jak a v jakém věku

Děti starší 12 let musí mít na veřejnosti masky na stejné úrovni ochrany jako dospělí. Mladším dětem se doporučuje používat masky, pokud není možné udržovat bezpečnou vzdálenost.

 

Zdroj: Hightech.fm

 

WHO poznamenává, že aby se zabránilo šíření infekce koronavirem, musí děti od 12 let, stejně jako dospělí, nosit ochranné masky. Organizace vydala taková doporučení v pátek večer 21. srpna.

 

Zdroj: Freepik.com

 

U dětí ve věku od 6 do 12 let se ve většině případů doporučuje nosit masky. V některých situacích, kdy není možné dodržet vzdálenost, však mohou děti masky používat. Mluvíme například o školách, i když, jak odborníci připouštějí, masky mohou proces učení zkomplikovat.

 

Zdroj: Ria.ru

 

Malým dětem se nedoporučuje nosit masky, protože je samy nemohou správně nasadit a odložit. WHO zároveň poznamenává, že plastové štíty poskytují menší ochranu než lékařské ochranné masky.

 

Zdroj: Timesofisrael.com

 

Stále není zcela jasné, kolik dětí přispívá k šíření infekce koronaviru. Podle WHO tvoří děti a dospívající do 18 let 1 až 7 procent infikovaných koronavirem a počet úmrtí na COVID-19 v této skupině je ve srovnání s jinými věkovými skupinami nižší.

 

Zdroj: Freepik.com

 

Share