WHO považuje počet lidí, kteří kvůli koronaviru odešli na druhý svět, za nepřijatelný

Světová zdravotnická organizace (WHO) rozhodla, že počet úmrtí na koronavirus je nepřijatelný. Uvedl to vedoucí zdravotnického pohotovostního programu WHO – Mike Ryan.

 

Zdroj: BBC.com

 

Podle Ryana COVID-19 neustupuje: 1,8-2 miliony lidí onemocní každý týden, zaznamenáno je 40-50 tisíc úmrtí. Nazval taková čísla „extrémně vysokou mírou“ a přes pokles procenta úmrtí infikovaných občanů nelze úmrtnost považovat za přijatelnou.

 

Zdroj: BBC.com

 

Specialista dodal, že nárůst úmrtnosti v globálním měřítku není intenzivní, ale skrývá to skutečnost, že „v některých zemích na regionální úrovni dochází k významnému nárůstu případů“. Předpovídal dlouhou cestu pandemii koronaviru do světa.

 

Zdroj: BBC.com

 

16. září generální tajemník OSN Antonio Guterres uvedl, že pandemie koronaviru se vymkla kontrole. Podle něj je v tuto chvíli pandemie „hrozbou číslo jedna“ pro globální bezpečnost a lidstvo brzy překoná milník milionu úmrtí v důsledku šíření viru.

 

Zdroj: Who.int

 

K 18. září, během celé doby pandemie, bylo koronavirem infikováno 30,3 milionu lidí. Z nich 948 tisíc zemřelo, 20,6 milionů se uzdravilo. Většina infikovaných je ve Spojených státech, Indii, Brazílii, Rusku a Peru.

 

Share