Z tašky trčela jenom tlama: Aby zachránili opuštěné zvíře, bylo nutné skočit do rokle

Aktivistka za práva zvířat Marcia Lutz si jednou při delší procházce všimla divného pohybu tašky, kterou někdo hodil do rokle.

 

Zdroj: Mimimeter.me

Žena přistoupila blíž a ke svému překvapení zjistila, že v tašce je zabaleno živé štěně, které se samo z plastového obalu nedokáže vysvobodit. Není známo, jak dlouho tam zvíře trpělo.

Místo, kde bylo štěně odhozeno, bylo neprůchodné, kvůli čemuž ho Marcia nemohla zachránit sama. Rozhodla se vyhledat pomoc od pečujících uživatelů internetu a zveřejnila příspěvek na sociální síti Facebook.

 

Zdroj: Mimimeter.me

 

Na její příspěvek reagovalo několik desítek dobrovolníků, připravených zachránit štěně z rokle. Mezi nimi byla i žena jménem Klaudia Jacqueline de Oliveira, která pracovala v místní nemocnici poblíž místa kde byla taška spatřena. Klaudia a jedna z nemocničních sester okamžitě dorazily, aby zvířeti pomohly.

 

Zdroj: Mimimeter.me

 

Stateční dívky šly dolů do rokliny a vytáhly štěně. Méně, než půl hodiny po příchodu Marcie byl pes zachráněn!

 

Zdroj: Mimimeter.me

 

O nějaký čas později Lutz zveřejnila příspěvek se slovy vděku lidem, kteří nezůstali lhostejní k životu malého bezbranného tvora.

Stav štěněte byl normální, nebylo v plastovém sáčku zraněno. V současné době ho slečna Oliveira uchýlila u sebe, a hledá pro něj zodpovědné a milující majitele.

 

Zdroj: Mimimeter.me

 

Mimochodem, ukázalo se, že pes strávil v rokli dva dny. Krutí lidé úmyslně zabalili dítě do tašky, aby se nemohlo dostat z rokle. Je dobré, že si ho Marcia všimla. Děvčata dala pejskovy šanci na nový život!

 

Share