Muž našel vyhladovělého psa na pustém ostrově

Veterináři dospěli k závěru, že ubohý pes trpěl hladem ještě předtím, než byl vydán na milost a nemilost osudu!

 

Zdroj: Storyfox.ru

 

Existuje mnoho příběhů o lidském zlu, zlosti a zradě. Neméně, a možná mnohem víc, lze říci o dalších lidských vlastnostech jako laskavost, láska či soucit. Jedním z nich je i příběh muže jménem David a jeho psa.

David je Ir, který pracoval dlouho a tvrdě. Rok poté se nakonec rozhodl dovolit si dovolenou. Jako odpočinek si muž vybral výletní lodí po deltě Amazonky v Brazílii. Součástí programu byly také návštěvy různých malých ostrovů rozptýlených v hojném množství podél řeky, včetně těch, kde nejsou vůbec žádní lidé. Na jednom z neobývaných pozemků člověk našel černého psa umírajícího hladem.

 

Zdroj: Storyfox.ru

 

Je třeba poznamenat, že David byl vždy velkým milovníkem zvířat, a proto nemohl jen jednoho z nich nechat na jistou smrt. Aby zachránil nevinný život, rozhodl se opustit další plavbu. Ir na oplátku šel s průvodčím k místním brazilským veterinářům.

 

Zdroj: Storyfox.ru

 

Kdyby David psa nenalezl, pak by za několik dní doslova čtyřnohý zemřel na hlad. Bylo také štěstí, že Amazonka je čerstvá řeka a zvíře mělo dostatek pitné vody, aby se „zachránilo“ až do skutečné záchrany.

 

Zdroj: Storyfox.ru

 

Záchrance pojmenoval svou novou čtyřnohou přítelkyni Negrita. Poté začal, šetřit čas, peníze a úsilí, postupně psa ošetřoval. Spolu s lékaři David dlouho přemýšlel, jak zvíře na ostrově skončilo a proč se z něj nepokoušel plavat. Zdálo se, že předchozí majitelé úmyslně opustili Negritu, aby nezemřela na neobydleném pozemku, a prostě neměla sílu opustit „vězení“. Navíc: veterináři dospěli k závěru, že ubohý pes začal umírat hlady ještě předtím, než byli vyhnáni na milost osudu!

 

Zdroj: Storyfox.ru

 

Nejprve David zaplatil za svou novou „přítelkyni“ testy u lékaře. Naštěstí se v Negritě nenašlo nic nebezpečnějšího než blechy a klíšťata. Lékaři to rychle vyřešili.

 

Zdroj: Storyfox.ru

 

Po nějaké době začala srst prudce růst, na těle psa se zahojily četné rány a ona sama se vzpamatovala a přibrala několik kilogramů. Za pouhých pár měsíců se z živé mrtvoly stalo dobromyslné, sladké, středně dobře krmené a jemné zvíře.

 

Zdroj: Storyfox.ru

 

David byl prostě šťastný. Samozřejmě chtěl vzít Negritu so sebou do Irska. Vzhledem k řadě byrokratických formalit to však není tak snadné. Let psa z Brazílie na druhý konec světa je nemožný bez hromady papírů. Mimo jiné bude taková operace stát Davida docela velké peníze. Muže to však neodradí a věří v pozitivní výsledek. Je si jistý, že dělá dobrý skutek, což znamená, že vše bude fungovat.

 

Zdroj: Storyfox.ru

 

V tuto chvíli je Negrita s Davidovými přáteli, které získal během svého pobytu v Brazílii. Samotný Ir je zaneprázdněn shromažďováním potřebných peněz a dokumentů. Pokud vše půjde dobře, pak budou brzy přátelé moci odletět společně do Irska, kde bude pes bydlet ve venkovském domě svého nového majitele.

 

Zdroj: Storyfox.ru

 

Share