“Za této situace člověk musí zvážit, zda má smysl v gastronomii v této zemi vůbec podnikat“: Jaký vliv bude mít nově zavedené opatření zavíráni nočních podniku ve 22 hodin na celkový roční výdělek

Po dobu 2. týdnů stát zavedl nová pravidla, tykající se otevíracích hodin. Platit pro to bude tzv. večerka, kdy se večerní podniky budou muset se zavírat ve 22 hodin.

Zdroj: restu.cz

Majitele podniků po celém státu to považují za kalamitu. Michal Ripp, spolumajitel třech podniků v Havířově, Ostravě a Olomouci tomu říká likvidační opatření. Svěřil, že se denní tržba zmenší o dvacet procent, jestli říkat přesně o podnicích, které vlastni.

Zdroj: hellojetlag.com

Zatímco jiné hospody a bary budou finančně poškozené mnohem víc. Přijdou o sedmdesát až osmdesát procent tržeb. “Za této situace člověk musí zvážit, zda má smysl v gastronomii v této zemi vůbec podnikat,“ řekl Michal Ripp.

Zdroj: restu.cz

Ripp v takové situaci považuje za správnou strategii, aby stát pomáhám podnikatelům, třeba s platbou nájemného, zatím když jeho restaurace požádala u města podporu, tak to zamítli. “Napařilo nám pokutu za provoz výdejního okénka, které nám doporučila vláda,“ přiznal se restaurátor.

Zdroj: hellojetlag.com

S tím souhlasí i Luboš Kastner z Asociace malých a středních podniků, který je přesvědčený, že kvůli zavedení nových opatření podniky budou muset dostávat na kraj existence.

Zdroj: hellojetlag.com

Dle něj v loňském roce se v hromadných podnikách protočilo okolo 200 miliard, kvůli pandemii ale letos podnikatele přišli nejméně o pětinu a další opatření mohou jenom zvýšit částku, o kterou přijdou podniky.

Zdroj: hellojetlag.com

Část s zákazníků dojdou do chodu večer a možna se po 9 hodině se budou bát objednávat něco na jídlo, protože je riziko, že to prostě nestihnou sníst. Navíc během sezení musí zákazníky mít ochranu úst a nosu mimo času, který stráví pravě během jídla.

Zdroj: cnbc.com

Dalším důležitým problémem je to, že zpřísnění opatření naprosto vyplaší jít někam na jídlo.

Share