„Žádám boha, aby mi dal zdraví, abych se o sebe mohla postarat“: Dopis stárnoucí matky dceři

Tento dopis od matky vás nutí přemýšlet o smyslu života. Ženy nechtějí zatěžovat své příbuzné a žádají Boha, aby jim dal sílu, aby se mohli o sebe postarat samy. Pocit zátěže pro příbuzné způsobuje mnohem více bolesti než samotná nemoc.

Zdroj: Pixabay.com

Dojemný dopis od matky

„Před mnoha lety jsme spolu malovali, zdobili dům a pekly sladkosti. Byla jsem na vás tak pyšná: šťastná, zdravá a mladá. Byla jsem si jistá, že až vyrostete, postaráte se o mě stejně, jako jsem se o vás dříve starala. Ale teď chápu, že moje přítomnost vás obtěžuje. Jste naštvaní, protože jsem stará a slabá.

Zdroj: Pixabay.com

Bohužel jsem měla pocit, že mě moje děti už nemilují. Nechtějí být dlouho v mém domě. Ja budu vždy po vašem boku, pokud potřebujete mou pomoc. Ale když potřebuji podporu já, najdete tisíce výmluv. Chápu, že vás zatěžuji svými problémy a proto jsem chtěla, abyste se o mě méně starali.

Milovaná dcero, dlouho jsem se tě snažila ochránit před mými problémy. No nastal čas, když potřebuji vaši pomoc a podporu. Nechci být pro své děti břímě. Proto žádám Boha, aby mi dal sílu zvládnout své problémy, protože nechci svou dceru zatěžovat svou přítomností.“

Zdroj: Pixabay.com

Nezapomeňte na starší příbuzné

Starší lidé se často cítí zbyteční a osamělo. To způsobuje mnohem větší bolest než zdravotní problémy. Dospělí synové a dcery si to musí pamatovat. Rodiče potřebují morální podporu a protože se chtějí vrátit do doby, kdy byli mladí a energičtí. Ale dostat se do minulosti je bohužel nemožné.

Zdroj: Pixabay.com

Děti musí dělat vše, aby se starší rodiče cítili šťastní, navzdory svému věku a slabosti. Koneckonců, jednou udělali velké oběti, aby jejich děti mohly plně růst a rozvíjet se.

Share