„Zatímco v obchodech jde o výjimky, u restaurací případy jsou a nákaza z nich byla v daleko vyšší míře než u obchodů“: Bude-li vláda závadět přísnější opatření vzhledem k počtu nakažených denně

Na začátku podzimu vláda utvrzovala společnost, že pro nakažené nemoci je dostatek lůžek v nemocnicích. Zatímco vyšlo najevo, že se nyní začala stavba polních nemocnic v hlavním městě a v Brně.

Zdroj: youtube.com

Dle ministra zdravotnictví jsou to rezervní kapacita pro 500 nemocných, kteří budou potřebovat plicní ventilaci pro případ, jestli se křivka nemocných nebude snižovat.

Zdroj: novinky.cz

Zatímco teď je kolem sta ventilovaných lůžek a asi 5 až 6 tisíc bez ventilátoru, ale s kyslíkem.
V pátek počet nakažených sáhl přes 11 tisíc nemocných, ale i přes to vláda nechce závadět další opatřeni, ale se chce vyčkat 14 dni aby ohodnotit opatření, která byla zavedena tento a předchozí týden. A to bez ohledu na to, jak se bude pohybovat křivka nemocných.

Zdroj: novinky.cz

„Maximálně o čem by se dalo hovořit jsou roušky ve vnějším prostředí během této periody,“ říká Prymula. Dle něj státu úplný lockdown nehrozí, a to z důvodu, že v tomto případě dojde k tomu, že se lidi budou ve velkém počtu stromažd¨ovat v těch obchodech, které zůstanou bez omezení, což nebude prospívat tomu, aby se lidi nekoncentrovali.

Zdroj: novinky.cz

Stejně vláda tvrdila, že se nebudou zavírat restaurace, ale to dokonce plošně zavřeli. „Zatímco v obchodech jde o výjimky, u restaurací případy jsou a nákaza z nich byla v daleko vyšší míře než u obchodů,“ objasnil ministr.

Share