Jak žije dívka, která třicet let jedla pouze sýrové sendviče

A co je nejdůležitější – proč se tak stravuje? Když je na světě mnoho dalších chutných a zdravých potravin?

Každé ráno 29letá April Griffith z Velké Británie snídá dva plátky sýra a opečený toast. Na oběd má další sýrový sendvič a na večeři pár sýrových sendvičů. Co je to za podivné menu, ptáte se? A ještě více vás překvapí, když zjistíte, že Angličanka se takto stravuje celý život, tedy téměř 30 let.

 

Zdroj: youtube.com

 

Jen si představte, že budete jíst stejné jídlo několik dní po sobě. Depresivní vyhlídka, že? A co tři desetiletí?

Problém ve skutečnosti není vůbec v rozmarech dívky, ale ve velmi vzácné fobii z jídla. Spočívá ve skutečnosti, že April se bojí jiných potravin. Jakmile přemýšlí o dalších jídlech, zpanikaří.

Strach z udušení, dokonce i pocit jiné textury v ústech mě děsí. „Snažila jsem se sníst trochu rýže, těstovin nebo zeleniny o velikosti hrášku, ale nikdy jsem je nedokázal spolknout bez nevolnosti,“ přiznává April.

 

Zdroj: freepik.com

 

Navíc netoleruje jiný druh sýra než ten, co jí každý den. Dívka je zvyklá na jeho strukturu, a když vidí jiné sýry, je velmi nervózní.

Jedinou výjimkou, kterou si o svátcích dopřává, jsou cibulové lupínky, kterých struktura jí také vyhovuje. Při zvláštních příležitostech tedy může dívka pár sníst, aby ochutnala i „další“ jídlo.

 

Zdroj: facebook.com

 

Zdrojem živin a vitamínů pro ni je šťáva: vypije tři balení denně.

Přítel April se snaží dívku rozveselit a přesvědčit ji, aby zkusila něco jiného. Zatím si ale není jistá, zda to zvládne. Nyní je v rozpacích dokonce i na večeři s přáteli v restauracích, protože musí všem vysvětlovat, co je důvodem jejího mimořádného výběru jídel.

Angličanka už měla problémy s výchovou dětí, které začaly kopírovat své stravovací návyky a odmítly jíst jiné jídlo. Dívka byla pro své potomky tak vyděšená, že teď večeří odděleně od rodiny.

 

Zdroj: facebook.com

 

April neobviňuje své rodiče z podivné fobie: když si uvědomili problém, začali brát svou dceru k lékařům, ale lékaři pokrčili rameny a přesvědčili, že dívka je zdravá, prostě se bojí pevného jídla.

Po letech hněvu na sebe a svou fobii šla April na hypnoterapie, což jí trochu pomohlo: neměla již strach s jedení malých porcí rýže. Dívka však musí na sobě hodně pracovat, aby dosáhla požadovaného výsledku.

 

Share