Žena očekávala dvojčata, ale jeden z chlapců se rozhodl narodit o dva dny později, a téměř ho ztratila: jak teď vypadají děti

Těhotenství 32leté Joanne Reilly z Manchesteru proběhlo hladce. Žena neměla toxikózu a další příznaky typické pro toto období – i když se v jejím těle vyvinuly najednou dva plody. Po 23 týdnech byla nastávající matka podrobena plánovému vyšetření, které ukázalo, že nedošlo k žádným abnormalitám. A najednou, o deset dní později, začal se porod.

Zdroj: kenguru.plus

Joanne byla naléhavě hospitalizována a o několik hodin později se jí narodilo první dítě Dylan. Chlapec vážil pouze 737 gramů a byl okamžitě převezen na intenzivní péče. Lékaři očekávali narození druhého dítěte, ale žena náhle přestala mít kontrakce. A brzy bylo jasné, že se neobnoví.

Vzhledem k tomu, že dvojčata byla v různých amniotických vakech, byla malá šance, že se druhé dítě narodí v plném termínu.

Joanne byla uložena do postele a bylo jí zakázáno vstávat. Žena se bála, protože ani ona, ani její manžel nikdy neslyšeli o porodu dvojčat s tak velkým časovým rozdílem. Podle Joanne chtěla, aby se její druhý syn narodil dříve, protože bylo zvláštní stát se matkou „ne do konce“.

A stalo se to o dva dny později a svět uviděl malého Oscara. Na rozdíl od svého staršího bratra, který byl v inkubátoru, chlapec neměl žádné zdravotní problémy. Vážil o něco méně než kilogram a nějakou dobu byl pod lékařským dohledem, ale u dítěte nenašli nic vážného.

Zdroj: kenguru.plus

O dva týdny později otec mohl vzít své syny domů. V prvních měsících však museli být drženi stranou od sebe – Dylan potřeboval čas na zotavení po časném a obtížném porodu. Joanne se obávala, že vynucené odloučení zabrání dětem v navázání blízkého vztahu, který může být mezi dvojčaty. Ale naštěstí brzy se bratři ze všech sil už navzájem poznávali.

Zdroj: kenguru.plus

Nyní je s dětmi všechno v pořádku. V prvním roce svého života dohnal Dylan svého bratra v hmotnosti. Chlapci posílili a překonali většinu problémů spojených s jejich předčasným porodem.

Zdroj: kenguru.plus

Kluci spolu vycházejí skvěle a tráví spolu veškerý čas. Podle šťastné matky, i když se hádky stávají, chlapci nemohou žít bez sebe pět minut – jak se sluší na dvojčata.

Dnes téměř neexistuje připomínka toho, jak těžký byl začátek jejich cesty, a skutečnost, že pár téměř ztratil jednoho ze svých synů. A mimochodem, rodiče se přesto rozhodli oslavit narozeniny dětí ve stejný den.

Share