Čivava byla velmi mladá: kvůli silně nafouklému břichu vypadala jako živý balonek

Na konci března 2018 se těhotná čivava Lol dostala do útulku pro zvířata „Unleashed Pet Rescue & Adoption“ v Kansasu (USA).

Zdroj:ukr.media

Psa tam dal jeho bývalý majitel, který nechtěl, aby jeho mazlíček otěhotněl a nechtěl se o štěňata vůbec starat.

Čivava byla stále velmi mladá, měla jen 18 měsíců a podle silně nafouklého břicha by porodila velké množství štěňat. Podle pozorovatelů pes vypadal „jako živý balonek“.

Zdroj:ukr.media

Dobrovolníci byli přesvědčeni, že Lol měla uvnitř nejméně osm štěňat. Maximální zaznamenaný počet štěňat čivavy, která se kdy narodily, bylo deset.

Pět dní po tom, jak pes se dostal do kliniky, začal porod. Dobrovolnice Rebecca Taylor pomahala mamince.

Zdroj:ukr.media

„Bylo nám řečeno, že tam bude asi osm štěňátek. Začala jsem a… Sedm, osm … devět, deset!“ uvedla Rebecca.

Porod pro malou Lol byl velmi dlouhý a obtížný, trval celou noc. Ráno ale leželo na posteli vedle ní až 11 štěňátek! To bylo pro Rebeccu a další dobrovolníky šokem.

Zdroj:ukr.media

V tomto případě byla všechna štěňata Lol zdravá a silná, což byl také zázrak. Veterinář potvrdil, že štěňata jsou ve výborném stavu.

Zdroj:ukr.media

Po šoku a euforii z toho, co se stalo, se dobrovolníci spojili s Guinnessovou knihou rekordů a požádali o zařazení do knihy Lol jako čivava, která porodila největší počet štěňat na světě.

Bylo jim řečeno, že žádost zváží do 12 týdnů a sdílí své rozhodnutí.

Zdroj:ukr.media

Lol a její štěňata budou v útulku ještě další dva měsíce pod dohledem dobrovolníků a poté budou pro ně hledat nový domov.

Share