„Žena se rozhodla opustit miminko“: Ale čin sestřičky ji přiměl změnit názor

Dáša pracovala pět let jako zdravotní sestra v porodnici. Často si vzpomínala na mladou ženu jménem Lena. Přivezli ji v noci. Po porodu se žena rozhodla dítě opustit. Ale čin sestřičky ji přiměl změnit názor.

Mladá matka

Když byla Lena přivezena do porodnice, ukázalo se, že během těhotenství nebyla pod dohledem lékaře. Žena měla pouze zdravotní pojištění.

Pak lékaři zjistili, že Lena nikde nepracovala a nebyla vdaná. Byla studentkou, žila na koleji. Dáša, která už dlouho pracovala jako zdravotní sestra, si dlouho vzpomínala na tuhle ženu se smutnýma očima a tichým hlasem. Lena porodila zdravou holčičku. Všechno dobře dopadlo. Ale Lena nevzala svou dceru do náručí. Rozhodla se, že si dítě po porodu nenechá.

Zdroj: fatelines.net

Rozhodnutí sestřičky

Do jisté míry Dáša to chápala. Vždyť mladá matka neměla ani peníze, ani bydlení, ani manžela. Sestřička upřímně litovala Leně a pokoušela se ji nesoudit. Dáša se snažila mluvit s ženou. Doufala, že mladá matka změní názor a neopustí svou dceru. Ale žena ve svém rozhodnutí byla neústupná.

Uplynuly dva dny. Mladá matka s nikým nekomunikovala, téměř neopouštěla pokoj. A nikdo ji navštěvoval. Holčička byla odvezena na oddělení do jiných miminek, kterých opustily jejich matky. Leninu dceru krmili směsí. Dítě přibývalo na váze. Často plakalo.

Jednou během noční směny Dáša uslyšela dětský pláč z pokoje, kde byla Lenina dcera. Šla k dívce, vzala dítě do náručí a šla do pokoje, kde spala Lena. Požádala mladou matku, aby zůstala s holčičou alespoň jednu noc. Vysvětlila, že dítě nechce jíst směs, neustále pláče. Lena vypadala zmateně, ale vzala dítě do náručí. Dívka přestala plakat.

Zdroj: fatelines.net

Matka a dcera

Příštího dne mladá matka hořce plakala a mluvila o svých problémech, o nichž předtím mlčela. Otec dítěte byl ženatý. Když se dozvěděl, že Lena je těhotná, dal jí peníze na potrat. Žena souhlasila, ale lékaři ji to odmítli ze zdravotních důvodů. Rodiče Leny zemřeli před několika lety.

Bratr matky vzal byt z neteře. Manželka milence ji volala s hrozbami. A pak muž odjel na služební cestu. Lena se bála, že by mohla být vystěhována z koleje. Proto chtěla svou dceru opustit. Když však vzala dívku do náručí, uvědomila si, že to nedokáže.

Zdroj: fatelines.net

O několik dní později byly matka a dítě propuštěny. Během této doby Dáša hovořila s otcem dítěte, který se vrátil do města. Ukázalo se, že je docela vlivný člověk. Muž souhlasil, že si pronajme byt pro Lenu a její dceru. Slíbil, že si promluví s manželkou. Lena s dcerou z porodnice jely už do nového domu.

Share