Žena si všimla fenu se štěňaty na ulici: Když se podívala pozorněji, uviděla mezi zvířaty miminko a spěchala na pomoc

Další důkaz velké lásky a věrnosti psa k člověku! Kéž by všichni lidé byli jako ten pes!

Zdaleka ne všechny druhy zvířat se ke svým potomkům chovají s láskou. Někteří, podobně jako křečci, mohou dokonce jíst své vlastní děti, dokud jsou malé. Ale fenky jsou velkou výjimkou, obvykle vynakládají veškeré úsilí na blaho svých mláďat.

Zdroj: mardentro.ru

Mateřský instinkt čtyřnohých maminek je tak silný, že se rozšiřuje i na děti jiných druhů. Přesně to se zřejmě stalo hrdince našeho dnešního článku – toulavé fence z Argentiny.

Kolemjdoucí málem přišel o rozum, když spatřil mezi štěňaty toulavé fenky…. lidské dítě! Dítě vypadalo hrozně, ale fena mu neublížila – naopak se ho snažila zahřát. Venku v té době nebylo víc než tři stupně tepla…

Zdroj: mardentro.ru

Když přivolaní záchranáři odvezli dítě do nemocnice, ukázalo se, že dítě ve skutečnosti nic neohrožovala. Pes a šest jejích štěňat spolehlivě chrání batole před chladem.

Na těle dítěte bylo jen několik modřin a odřenin, jinak bylo zcela zdravý.

Později se ukázalo, že matce dítěte bylo pouhých 14 let. Vyděšená a bez jakékoliv podpory, argentinská dívka nechala drobky na ulici. Naštěstí tam dítě našla fena, která ho podle stop táhla dobrých padesát metrů k hnízdečku, kde byla její štěňata.

Zdroj: youtube.com

Podle lékařů obětavost čtyřnohé maminky zachránila dítěti život. Počasí nebylo zrovna pěkné a opuštěné dítě by nevyhnutelně zmrzlo bez pomoci. Díky teplu psích těl však drobek přežil.

Nezletilá matka dítěte byla také hospitalizována. Pracovali s ní psychologové, ale ona nic normálního dosavad neřekla. A psa místní mezitím již zaslouženě nazývají hrdinkou!

Je děsivé si dokonce představit, jaký monstrózní osud by očekával dítě bez pomoci zvířete. V situaci, kdy vlastní matka odsoudila batole k děsivé smrti, se jen díky zásahu feny podařilo situaci zvrátit!

PSALI JSME: ZACHRÁNĚNÁ FENA SE TAK BÁLA LIDÍ, ŽE DOKONCE PŘESTALA DÝCHAT, KDYŽ SE K NÍ NĚKDO PŘIBLIŽOVAL

PŘIPOMÍNÁME: ŠTĚKAJÍCÍ FENA U SILNICE PROSILA O ZÁCHRANU SVÉHO ŠTĚNĚTE UVÍZLÉHO S PLECHOVKOU NA HLAVĚ

Share