Zhruba 47 procent dotázaných nechce se očkovat: pozitivněji hodnotí možnost očkování muži a studenti

47 procent dotázaných odmítá očkování proti koronaviru. Takové výsledky sociologického průzkumu zveřejnila společnost Median pro Český rozhlas. 40 procent lidí by souhlasilo s očkováním. 13 procent respondentů se zatím nerozhodlo. Sociologického průzkumu se zúčastnilo 1 052 lidí, a to bylo od 8. do 10. prosince. Informoval o tom web irozhlas.cz.

Ředitel společnosti Median Přemysl Čech uvedl, že s očkováním více souhlasí muži, a to 45 procent. Pozitivně hodnotí vakcínu také studenti vysokých škol.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mezi těmi, kteří by souhlasili s očkováním, téměř 80 procent lidí odpovědělo, že by to udělali pro ochranu vlastního zdraví a pro své blízké.

Podstatně méně lidí uvedlo, že by s tím souhlasili z důvodu cestování, nebo že by pak nemuseli nosit roušky.

Léčba / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Prezident České lékařské komory Milan Kubek věří, že vakcína bude asi jediným prostředkem, který pomůže porazit pandemii koronaviru.

Podle jeho názoru, pokud nebude vakcína, bude trvat ještě dlouhou dobu karanténa a potřeba mít roušky. Bude spousta uzavřených podniků a bude problematické cestovat.

Testování / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Někteří lékaři a epidemiologové říkají, že vysoce postavení politici a další představitelé státu by měli jít příkladem.

Mluvil o tom například epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula nebo praktický lékař Cyril Mucha z České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl, že by se mohl očkovat, pokud by to mu jeho lékař umožnil, protože má nějaké zdravotní problémy.

Ale podle výsledků tohoto sociologického průzkumu, kdyby se očkovali vrcholní politici v zemi, tak by to na rozhodování lidí nemělo téměř žádný vliv.

Psali jsme: Co bude dělat o Vánocích Aňa Geislerová: Herečka promluvila o novém fascinujícím seriálu, ve kterém se bude točit

PSALI JSME: V ÚTERÝ ČESKÉ LABORATOŘE ZAZNAMENALY 7889 NOVÝCH PŘÍPADŮ NAKAŽENÍ COVID-19: RIZIKOVÉ SKÓRE ZNOVU STOUPLO O 5 BODŮ

PŘIPOMÍNÁME: „LIDÉ, PROSÍM VÁS, BERTE TO S ÚPLNOU VÁŽNOSTÍ“: HEREC KOŽKA PŘED SVÝM ODCHODEM NATOČIL VIDEO A POSLAL VZKAZ, VE KTERÉM VARUJE PŘED KORONAVIREM

Share