Život držitele dvou Českých lvů Vladimíra Dlouhého (†52) byl zničen před 10 lety

Vladimír Dlouhý byl velmi slavný a charismatický ve své profesi a rozvoji kultury Česka. Talent herce zabil démon alkohol před 10 lety.

Zdroj: esperanza.blog.cz

Kariéra herce nebyla původně plánována, chtěl si vydělat na živobytí jako jeho otec stavařem. Ale nakonec se z něho stal jeden z nejvýraznějších herců, který se těšil jak v divadle, tak ve filmu.

Zdroj: esperanza.blog.cz

Ale v jeho životě bylo kromě skvělé kariéry mnoho problémů. Jedním z těchto problémů byl alkohol, který si vyžádal jeho život.

Zdroj: extra.cz

Před kamerou stál pravidelně až do své smrti v roce 2010. Svého talentu bohatě využil v mnoha předních českých divadlech i v televizi, kde hrál role ve spoustě filmů i seriálů. Jako malý kluk si zahrál v roce 1970 roli Adama v Kachyňově filmu Už zase skáču přes kaluže. Stal se slavným právě díky teto rolí.

Zdroj: topvip.cz

Za svůj výkon získal své první ocenění Zlatého dudka. O deset let později dostal roli Petra Majera v pohádkovém seriálu Arabela. V osmdesátých letech šel Vladimír z role do role. Od té doby v soukromí se ničil zálibou v alkoholu. Stal idolem mnoha žen a jeho životní styl začaly naplňovat večírky.

Zdroj: prozeny.cz

Držitel Českého lva poprvé zaplatil daň za pití tvrdého alkoholu na přelomu tisíciletí, když mu praskly žaludeční vředy. Tehdy jen o vlásek unikl smrti. Herce trápily žaludeční vředy, problémy se slinivkou a začalo se mluvit o rakovině. Dlouhý podstoupil operaci žaludku, ale jen co mu trochu otrnulo, vrátil se k pití. Rakovina napadla už i slinivku a legendární Máchal se začal loučit se životem.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Jeho poslední rolí byla ta ve filmu Kajínek, za kterou v roce 2011 získal posmrtně cenu Český lev za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli.

Share