„Změnili si pracovní role“: Muž na sobě zkusil, jak jsou ženy v práci ponižovány

„Bylo to peklo, byl jsem na každém kroku ponížen.“
Martin Schneider, manažer americké HR agentury, jednou čelil klientovi, který mu odpověděl arogantním a opovržlivým tónem. Po několika upřesňujících dopisech si uvědomil, že se klient myslí, že se jedná s podřízenou Nicole Pieri.

Zdroj: goodhouse.ru

Mají sdílenou poštu pro pracovní jednotku a Martin omylem přepnul automatický podpis ze svého na Nicole. Efekt ho zaujal a on se rozhodl pro úmyslný experiment.
Následující dva týdny pracoval s klienty jménem Nicole a ona – pod jeho jménem.

Jev byl potvrzen. „Neměl jsem tušení, jakou výhodu jsem si před ní po celou dobu užíval.“Vedoucí společnosti často tlačil na Martina a poukazoval na nízkou efektivitu práce Nicole. A Martin si předpokládal, že to má něco společného s její kvalifikací.

Zdroj: youtube.com

Dokonce nebyli to tak, všechno šlo o sexismus mužských klientů. „Po dvou týdnů experimentu se mnou zacházeli nesmírně hrubě. Obviňovali mě, že jsem nekompetentní, hloupý a dělám svou práci špatně. Moje dopisy byly ignorovány a mé návrhy nebyly brány v úvahu.

Jeden z klientů se se mnou pokusil flirtovat, i když nikdy v životě neviděl můj obličej.“ Pro Nicole byl naopak tento okamžik vrcholem účinnosti. Klienti okamžitě přijali její návrhy a všechny obchodní problémy byly vyřešeny ihned. Neustále byla chválena za její profesionalitu.

Zdroj: goodhouse.ru

„Uvědomil jsem si, že kvůli aroganci klientů se musí s klienty trávit dvakrát více času. Jednoduše proto, že se považovali za správně se takto zacházet ženskou pracovníci. “

Martin se jí zeptal, jestli se k ní klienti vždy chovají tak protivně? Ukázalo se, že ano. Bez výjimek. Nicole si jen myslela, že je to její normální práce, protože s ní nikdo nezacházel jinak.

Zdroj: youtube.com

Martin vyprávěl i o tom, jak dokončil experiment. „Dva týdny po sobě si ze mě klient dělal legraci, říkal, že mu nerozumím (a rozuměl jsem), tvrdil, že moje návrhy nesplňují profesionální průmyslové standardy (a také splňovaly). V určitém okamžiku jsem změnil svůj podpis zpět na svůj a napsal: „Ahoj, Martin je tady. Jsem šéf Nicole a teď ji nahradím. Jaké problémy?“ Tón jednání se okamžitě změnil. Klientovi jsem neudělal žádné nové nabídky. Stejné nabídky se najednou stali „tím, co je potřeba“ a vrcholem profesionality. Poděkoval mi za skvělou práci, i když jsem nenabídl nic nového.“

Zdroj: goodhouse.ru

Martin a Nicole přinesli výsledky experimentu do ředitele společnosti. Chtěli, aby všichni pochopili, že ženy jsou diskriminovány bez ohledu na jejich skutečnou profesionalitu. Šéfovi však jejich argumenty připadaly neopodstatněné.

Nicole říká: „Řekl, že může existovat tisíc důvodů, proč klienti takto reagují na dopisy od ženy, a sexismus s tím neměl nic společného. Poprvé za dva roky jsem cítila, jak mi padají ruce. “
Po chvíli Nicole opustila společnost a začala podnikat.

Share