„Nejprve jsme nechápali, proč k nám zvíře přichází“: Slon po setkání s pytláky přežil a přišel k lidem požádat o pomoc

Zvíře prošlo jedinečnou operací.

.

Sloni jsou úžasní stvoření!

Zvíře byl zraněno pytláky, slon šel znovu k lidem, aby požádal o pomoc a ukázal nejvyšší stupeň důvěry.

Hlavními nepřáteli afrických slonů zůstávají pytláctví a nelegální obchod s kly. Každý rok umírají v rukou pytláků na kontinentě asi 30 000 jedinců.

I přes mezinárodní zákaz střelby slonů zavedený v roce 1989 se na trhu se slonovinou daří a ohrožuje postupné vymírání největších zvířat na světě.

Tento slon ze Zimbabwe měl štěstí – po setkání s pytláky přežil. Zločinci zastřelili zvíře na čelo, ale kulka uvízla v lebce, aniž by způsobila vážné poškození.

Rána se mohla časem zahojit, ale nakazila se a začala se hnisat.

Vyčerpaný slon šel znovu k lidem a doufal, že lidské ruce, které mu způsobily takovou bolest, ho nyní budou moci zachránit.

Lovci nejprve nechápali, proč k nim slon úmyslně přichází, a drželi se v určité vzdálenosti od zvířete. Když se však přiblížil, bylo jasné, že žádá o pomoc!

.

Na scénu byl povolán tým veterinářů, který slona usnul tím, že ho zastřelil šipkou s uklidňujícím prostředkem. Přenosný rentgenový přístroj pomohl odborníkům posoudit situaci.

.

Rána byla mělká, ale měla komplikace.

V této situaci je čas nejhorším nepřítelem, a proto bylo rozhodnuto, že se zvíře nedostane na kliniku, ale operace bude provedena na místě.

.

Jedním z nejtěžších fází bylo odstranění kulky, která byla pevně zakotvena v kosti. Když byla odstraněna, rána byla dezinfikována a šita.

Veterináři čekali, až se slon probudí, aby se ujistil, že zvíře je v pořádku.

.

Po anestezii se slon mírně kymácel. Aby se postavil rovně, musel se opřít o strom. Ale brzy kráčel sebevědoměji.

Se slonem, který se jmenoval Hezký, bude nyní všechno v pořádku.

Share