Svatba naslepo: Dívka se provdala za muže, kterého nikdy neviděla

Za posledních 13 let Steph Agnew postupně ztrácela zrak. Australské holce byla diagnostikována dystrofie kuželové tyče, když jí bylo jen 19 let.


Zdroj: goodhouse.ru

Genetické onemocnění sítnice nezanechalo žádné možnosti: v průběhu let viděla holka horší a horší, až úplně ztratila zrak.

Steph nyní chodí s holí a nedávno dostala vodicího psa. Její matka, která trpí stejnou chorobou, se pohybuje stejným způsobem.


Zdroj: goodhouse.ru

„Už nemám užitečné vidění, ale jen vnímám světlo a tmu. V některých záblescích vidím určité tvary a stíny, ale všechno je velmi rozmazané,“ říká holka.

Setkali se se svým snoubencem, policistou Robem Campbellem, v říjnu 2016. Žili ve stejném domě téměř rok, ale seznámil se na večírku pro obyvatele na střeše.

Zdroj: goodhouse.ru

„Byla jsem s holí, takže bylo zcela zřejmé, že mám problémy se zrakem. Skutečnost, že ho to netrápilo, říká hodně,“ uvedla Steph.

Zdroj: goodhouse.ru

Většina kluků nemohla přijmout skutečnost, že dívka oslepla.

Při setkání s Robem se zrak Stephy zhoršil natolik, že už nemohla rozlišovat tváře lidí. Stále neví, jak její snoubenec vypadá.

Zdroj: goodhouse.ru

Mnohem více vzrušující bylo to, že sebe nemohla vidět ve svatebních šatech. Steph si vybírala oblečení v doprovodu svých rodičů, bratra, družičky a fotografa.

Prodavačka jí co nejpodrobněji popsala, jak vypadají šaty.

Zdroj: goodhouse.ru

„Chtěla jsem, aby mi všichni řekli ano nebo ne, ale na každé šaty reagovali tak uctivě, že jsem byla dokonce trochu rozrušená. Potřebovala jsem úplnou upřímnost,“ vzpomíná Steph.

Zdroj: goodhouse.ru

Dekor, květiny, místo pro obřad musela Steph důvěřovat názoru ostatních. Některé věci si vybrala, když viděla.

Zdroj: goodhouse.ru

Holka doufá, že příběh jejich přípravy svatby inspiruje ostatní, aby bojovali s vlastními problémy.

Zdroj: goodhouse.ru

„Všichni máme vnitřní sílu. Bez ohledu na to, jakým překážkám čelíme, můžeme tuto moc využít. Chci pomoct co největšímu počtu lidí. Chci být příkladem, který vám pomůže překonat temné časy,“ říká Stef.

Share