Zrušení hudebních škol a zákaz fitnessu: Prymula zavedl další opatření proti koronaviru

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula vyhlásil nová opatření proti koronaviru. Nejprve omezil volnočasové aktivity do 20 lidi. Momentálně Prymula uvedl takovou informaci jenom v televizi Prima, ale už od středy se proběhne vyhlášení opatření.

Podle slov Prymuly, střední školy přejdou na dálkovou výuku. Na univerzitách on-line výuka by měla platit měsíc. Také ministr zdravotnictví dodal, že roušky budou povinné do únoru 2021.

Zdroj: ustecky.denik.cz

“Čím později opatření zavedete, tím delší bude nutnost nechat je v platnosti. To je důvod, proč to musíte udělat rychle,” uvedl Roman.

Prymula také dodal, že musí zavést taková opatření, aby počet novych nakažených denně byl pod tisíc lidi. Ministr řekl, že všechna opatření mohou začat platit už tento týden.

Zdroj: rexter.cz

Prymula také tento týden začne diskutovat s ministrem školství Robertem Plagou, aby s nim zavřeli střední školy, aby přešli na distančního výuku. Také uvedl, že chce zakázat hodiny hudební výchovy a tělocviku, protože děti nemají na nich roušky.

Podle Prymuly na vysokých školách by měla platit distančního výuka maximálně měsíc. Ministr chce, aby se šíření koronaviru zpomalilo.

Zdroj: denik.cz

Share