Kolemjdoucích bylo mnoho, ale za štěnětem do příkopu šel dvanáctiletý chlapec

Příběh o velkém srdci se stal během přívalového deště, dobrým mladíkem byl dvanáctiletý chlapec. On risknul, zalezl do zatopeného příkopu a vytáhne z něj štěně.

Nebál se ničeho. Bylo mu jedno že se poškrabe , bylo mu jedno že se bude plácat ve špinavé vodě, protože někdo byl v ohrožení života. Tak vstoupil do vody, dostal se k pejskovi a vytáhl ho na břeh.

Zdroj: optim1stka.ru

Rád bych věřil, že takových, jako je Sasha Chebykin, je v zemi mnoho, protože jen na takových dobrých lidech se drží svět.

Pověděla o tomto příběhu Tatiana Bormotova.

Všechno se dělo v Revdu, pod Sverdlovským, nyní Jekatěrinburg.

Dívka viděla publikaci na sociálních sítích: pes porodil štěňata. Počasí bylo špatné a Táňa se rozhodla hledat maminku, nakrmit ji, když se ukázalo, že ta bydlí úplně vedle.

Fena porodila přímo do příkopu, kde se schovával před kolemjdoucími.

Bohužel, pršelo, což se během léta stalo zřídka, a příkop byl zaplaven. Fena stihla vynést jedno ze štěňat, ale kde jsou ostatní?

Táňa ji nakrmila, ale fena odmítala jíst, trápila se a běhala po břehu. Vběhla do příkopu, uklouzla a Táňa si uvědomila, že je třeba se tam podívat.

Ukázalo se, že v jámě mezi odpadky z posledních sil se drží na vodě malé štěně.

Zdroj: optim1stka.ru

Fena se k němu nemohla dostat, chudák téměř neměl šanci. Bylo vidět, že štěně je úplně promočené, třese se zimou, muselo být okamžitě vytaženo z vody.

Taťána začala volat policii a MŽP, dokonce i dispečery v taxíku – najednou by se našel dobrovolník? Ale nikdo nechtěl lézt do špíny, ani známí, ani kolemjdoucí: všichni spěchali domů.

Zdroj: optim1stka.ru

Naštěstí kolem procházela trojice chlapců.

Okamžitě se rozhodli štěně zachránit.

Příkop neměl být hluboký, ale kdo ví, co se skrývalo pod vodou? Jámy nebo ostré předměty by tam mohly být snadno.

Ale Sasha viděl: štěně má méně času.

Nepřemýšlel, že by se vzdal, odhodil oblečení a vlezl do dešťové vody, špinavé a studené.

Riskoval, že se nachladí a dostane se do bahna, vytáhl štěně, pro dítě je to skutečné hrdinství. Obyvatelé Řevnic jsou hrdí na to, jací tam děti vyrůstají.

Zdroj: optim1stka.ru

Saša musel s Táňou do nemocnice. Chlapec utrpěl drobná zranění.

Nyní je Sasha hrdinou sociálních sítí, příkladem pro vrstevníky, dokonce ho našla nadace pro mládež.

Share