Trojice lupičů se provrtala do sklepa celníků: Odnesla si neuvěřitelných 6,5 milionu eur

Policie v Severním Porýní-Vestfálsku slibuje odměnu ve výši 100 000 eur za pomoc při zadržení zločinců, kteří ukradli 6,5 milionu eur z trezoru ve městě Emmerich.

V německém městě Emmerich, na hranici s Nizozemskem, se zloději provrtali do sklepa celního úřadu a ukradli 6,5 milionu eur (asi 172 milionů korun).

Zdroj: youtube.com

To oznámila agentúra DPA ve středu 11. listopadu.

K samotnému zločinu došlo 1. listopadu ráno – v den, kdy spolková země Severní Porýní-Vestfálsko oslavovala státní svátek.

Zdroj: youtube.com

Podle vyšetřování zločinci rozbili dveře do sklepa v kanceláři a poté vyvrtali otvor do zdi, aby získali přístup do místnosti, kde byly uloženy peníze.

Podle členů vyšetřovací komise zřízené policejním oddělením v Krefeldu byl plán loupeže naplánován a proveden profesionály.

Zdroj: youtube.com

Svědci slyšeli zvuky vrtání 1. listopadu v 6 hodin ráno. Také kolem 10:45 ráno viděli tři muže v černém s tmavými pletenými čepicemi, kteří vstoupili do budovy a pak naložili věci do bílé dodávky a zmizeli.

Zdroj: youtube.com

Uvádí se, že poznávací značka této dodávky naznačuje, že byla zaregistrována v sousedním městě Kleve.

Zdroj: dw.com

Policie se domnívá, že do loupeže byl zapojen čtvrtý podezřelý, o kterém se předpokládá, že hlídkoval.

PSALI JSME: ŽENA UKRADLA OŘECHY ZA 270 KORUN A HROZÍ JÍ AŽ OSM LET VĚZENÍ: NYNÍ ČEKÁ NA ROZHODNUTÍ SOUDU VE VAZBĚ

PŘIPOMÍNÁME: DĚDEČKA ZATKLI ZA KRÁDEŽ CHLEBA A BYL POSLÁN K SOUDU. STARÝ MUŽ SE PŘIZNAL A VYSVĚTLIL, ŽE K TOMU BYL DONUCEN

Share