Důchodci zatím nevědí, zda dostanou před Vánocemi 5 tisíc korun: Senátoři o tom budou jednat tento týden

Vláda navrhla vyplatit všem důchodcům 5 tisíc korun na konci letošního roku. Takový návrh ale musí ještě schválit Český senát. Senátní sociální výbor návrh už projednával, ale neschválil.

Čeští důchodci stále nevědí, zda na Vánoce dostanou pod stromeček pět tisíc korun. Čekají, jaké rozhodnutí vyhlásí Senát.

Zdroj: YouTube

Tuto středu se poprvé sešli všichni nově zvolení senátoři. Proto se předpokládá, že tuto otázku budou projednávat tento týden.

Zdroj: YouTube

Nyní mezi senátory neexistuje jednotný názor na toto téma, takže není známo, jak budou hlasovat, navíc jsou tam různé kluby. O tom informoval web TN.cz.

Zdroj: YouTube

Například senátor Mikuláš Bek (STAN) předpokládá, že on i většina členů jejich klubu návrh vlády podpoří. Přiznává, že mnozí z nich by rádi viděli systematické zvyšování důchodů, nikoliv jednorázový příspěvek.

Zdroj: YouTube

Dodal také, že je pravděpodobné, že senát v tomto případě nebude moci tento návrh výrazně změnit, protože koalice v dolní komoře Parlamentu bude moci novelizovaný zákon přehlasovat.

Zdroj: YouTube

Senátor Jaroslav Doubrava řekl, že návrh nepodpoří, protože nevidí důvod, proč by tyto peníze měly být vyplaceny.

Zdroj: YouTube

Předseda senátorského klubu Senátor 21 Václav Láska řekl, že v jejich klubu rozhodli, že každý bude hlasovat podle svého názoru. Osobně se zatím nerozhodl.

PSALI JSME: SETKÁNÍ BÝVALÉHO MINISTRA ZDRAVOTNICTVÍ ROMANA PRYMULY S PREZIDENTEM MILOŠEM ZEMANEM NA HRADĚ: EXMINISTR ZATÍM NECHCE NIC KOMENTOVAT

PŘIPOMÍNÁME: MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ JAN BLATNÝ UKÁŽE NOVOU TABULKU, DLE KTERÉ SE ČESKO BUDE VRACET DO NORMÁLNÍHO ŽIVOTA: BUDE FUNGOVAT CELOPLOŠNĚ I PRO JEDNOTLIVÉ KRAJE

Share