„Má malý nebo žádný účinek“: WHO popírá účinky remdesiviru a předpovídá v Evropě nárůst počtu lidí, kteří koronavirus nepřežijí

Světová zdravotnická organizace uvádí, že remdesivir, lék, o kterém se dříve myslelo, že má příznivý účinek na COVID-19, sotva snižuje úmrtnost na toto onemocnění. Tvrdí to nová studie zveřejněná večer 15. října.

Zdroj: sciencemag.org

Remdesivir, který dostal americký prezident Donald Trump poté, co mu byl diagnostikován COVID-19, byl mezi čtyřmi léky analyzovanými ve studii zahrnující více než 11 000 lidí ve 30 zemích.

Zdroj: ms.detector.media

Bylo zjištěno, že remdesivir má „má malý nebo žádný účinek“ na délku hospitalizace pacientů s COVID-19.

Zdroj: dw.com

„Studie, která se uskutečnila ve 30 zemích, se zaměřila na vliv podávání léků na celkovou úmrtnost pacientů, na nutnost zavedení plicní ventilace a na délku hospitalizace pacientů,“ uvádí studie.

Zdroj: youtube.com

Vláda USA povolila 1. května nouzové použití remdesiviru, vyráběného americkou farmaceutickou společností Gilead Sciences a původně určeného k léčbě eboly. Poté udělala totéž i řada dalších zemí a Evropská unie.

Zdroj: youtube.com

Podle americké společnosti Gilead nejsou data z klinických testů WHO v souladu s předchozími údaji.

Zdroj: glavcom.com.ua

Světová zdravotnická organizace předpovídá zvýšení úmrtnosti na koronavirus v Evropě až 4krát ve srovnání s dubnem. Uvedl to Hans Kluge, ředitel evropské pobočky organizace WHO, uvádí deník The Guardian.

Zdroj: espreso.tv

Podle Kluge nyní v Evropě dochází k nárůstu případů koronaviru ve srovnání s dubnem, ale úmrtnost se snížila pětkrát.

Zdroj: radio7.com

„Důvodem je skutečnost, že se zvýšil počet testů a většina onemocnění se vyskytuje u mladých lidí, kteří nemají závažné příznaky. Prognózy založené na epidemiologických modelech nedávají důvod k optimismu,“ uvedl Kluge.

Share