Ministr Brabec skončil v nemocnici po jednání uhelné komise

Ministr životního prostředí Richard Brabec byl nucen vynechat tiskovou konferenci po jednání uhelné komise. Důvodem jsou vyšetření v nemocnici kvůli zdravotním problémům Informuje o tom ČTK.

Tisková konference se týkala ukončení využívání uhlí Českou republikou po roce 2038 a Brabec měl vystoupit společně s ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem.

Zdroj: youtube.com

Šéf rezortu zdravotního prostředí čelí politickému tlaku a byl již vyzván k rezignaci opozičními Starosty kvůli úniku nebezpečných látek do řeky Bečvy.

Richard Brabec však rezignaci odmítl a je přesvědčen, že jeho ministerstvo jednalo správně. Ve Parlamentu prohlásil, že vyšetřování trvá velmi dlouho.

Zdroj: youtube.com

Odbornici tvrdí, že únik kyanidu má na svědomí poškození celého biotopu a ovlivní život všech živých organismů na 40 km toku.

Karel Havlíček uvedl, že 15 z 19 členů komise dnes hlasovalo pro ukončení využití uhlí od roku 2038. Dle informací od ekologických organizací ministr Brabec chtěl, aby se to uskutečnilo ještě dříve.

Zdroj: youtube.com

Uhelnou komisi tvoří akademici, ekologové, zástupce těžby a také například ředitel ČEZ Daniel Beneš či předseda Odborového svazu Rostislav Palička. Jedná se o poradní orgán vlády a byla zřízená minulý rok.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: EPIDEMIOLOG MAĎAR ŘEKL, ŽE SOUČASNÁ ČÍSLA NEJSOU BEZPEČNÁ PRO ROZVOLŇOVÁNÍ OPATŘENÍ: V LEDNU OČEKÁVÁ ZHORŠENÍ SITUACE

PŘIPOMÍNÁME: ČEŠI SI VE TŘETÍM ČTVRTLETÍ PŘIVYDĚLALI: PRŮMĚRNÁ MZDA NYNÍ ČINÍ 35 402 KORUN A NEJVYŠŠÍ JE V PRAZE

Share