Exprezident Václav Klaus kritizoval protiepidemický systém PES: je přesvědčen, že vládní opatření jsou naopak škodlivá

Exprezident Václav Klaus během pandemie neodpočíval a za tuto dobu napsal knihu, kterou nyní prezentoval. Jmenuje se Karanténa 2.0 – Svět už není kulatý a přemýšlí v ní o dopadech koronakrize.

Bývalý prezident kritizuje protiepidemická opatření a považuje tzv. covidismus za větší zlo, než samotnou nákazu. Informuje o tom web novinky.cz.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Podle Klause boj s koronavirem, jaký vybrala vláda bude mít špatné dopady a to nejen ekonomické. „Obrovské jsou ztráty ve vzdělání, sleduji to na svých vnoučatech,“ prohlásil autor knihy s tím, že lidé jsou vystrašení a epidemie zasáhla do duše národa.

Klaus viní politiky, média a některé zdravotníky v tom, že právě oni straší společnost. Zkritizoval tak šéfa lékařské komory Milana Kubra, který nedávno žádal zpřísnění protiepidemických opatření kvůli zhoršující se situaci.

Václav Klaus / Zdroj: youtube. com

„Pan prezident České lékařské komory je učebnicové zlo naší doby,“ řekl politik. Rovněž se pustil do protiepidemického systému PES, kterému prý vůbec nevěří a považuje ho za nesmyslný.

Podle bývalého prezidenta opatření nijak neovlivňují šíření nákazy a vir si údajně žije vlastním životem. Klaus předpokládá, že například uzavření restaurací nemá výrazný vliv na průchod viru populací.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Bývala hlava státu rovněž odmítl očkování a prozradil, že se nikdy neočkoval ani proti normální chřipce. Ministerstvo zdravotnictví dokonce má Václava Klause na seznamu osob, kteří šíří ohledně covid-19 nepravdivé informace. Exprezident to však popírá.

Před nedávnem se objevily informace, že Klaus byl pokutován za nenošení roušky. Politik však říká, že ještě nedostal oznámení a pokutu uhradit nemůže.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: MIROSLAV KALOUSEK A MARIAN JUREČKA BYLI POKUTOVÁNI ZA PORUŠENÍ OPATŘENÍ: KALOUSKA UVIDĚLI NOVINÁŘI, JUREČKA SÁM ZVEŘEJNIL SVÉ POCHYBENÍ NA TWITTERU

PŘIPOMÍNÁME: ČESKO DOSTANE PĚT DRUHŮ VAKCÍN, JEDNA Z NICH BUDE JEDNORÁZOVÁ: ANDREJ BABIŠ TO OZNÁMIL VE SNĚMOVNĚ

Share